FOTO Jágr pobavil zámorských novinárov: Svoj prvý bod za Calgary oslávil skutočne štýlovo!

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: SITA

VANCOUVER - Prvý bod v treťom vystúpení v drese Calgary si pripísal Jaromír Jágr a Flames po piatkovom domácom debakli s Ottawou 0:6 aj vďaka asistencii štyridsaťpäťročného druhého najproduktívnejšieho hráča v histórii NHL vyhrali vo Vancouveri 5:2.

Jágr vyšiel naprázdno vo stredajšej premiére za Calgary v Los Angeles pri výhre 4:3 v predĺžení aj pri domácom debute proti Ottawe, ale vo Vancouveri vo svojom 1714. zápase v NHL si už vylepšil bilanciu na 1915 bodov za 765 gólov a 1150 asistencií. V 51. minúte pri presilovej hre vrátil v kombinácii puk Johnnymu Gaudreauovi, ktorý z pravého kruhu z uhla prekvapil Jacoba Markströma a zvýšil na 4:1.

Česká legenda bola po zápase vo výbornej nálade a novinárom ochotne zapózovala v klobúku.

Tréner Flames Glen Gulutzan na začiatku postavil Jágra do tretej formácie so Samom Bennettom a Krisom Versteegom a podobne ako proti Ottawe sa v priebehu stretnutia presunul do prvej lajny po boku Gaudreaua a Seana Monahana. "Obaja sú to skvelí útočníci s množstvom talentu. Dokážu si poradiť v súboji jeden na jedného," ocenil ich kvality Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr Calgary Flames
  • Zdroj: ČTK, športky