Schumacherov bývalý manažér je nešťastný z prístupu rodiny: Prečo fanúšikom nepovedia pravdu?

Michael Schumacher a manažér Willi Weber
Michael Schumacher a manažér Willi Weber

BRATISLAVA - Na adresu fenomenálneho sedemnásobného majstra sveta Formuly 1 sa vyjadril Willi Weber, ktorý v minulosti pôsobil ako jeho bývalý manažér.

48-ročný bývalý jazdec efjednotky sa na verejnosti neobjavil už takmer štyri roky od nepríjemného zranenia hlavy, ktorú utrpel na lyžovačke. Weber si myslí, že jeho rodina by mala pristupovať inak k verejnosti, ktorú Schumacherov stav naozaj zaujíma. Veď tento legendárny pretekár ma milióny fanúšikov po celom svete. "Som smutný a považujem za veľmi nešťastné, že Michaelovi fanúšikovia o ňom vôbec nič nevedia. Prečo jednoducho nepovedia pravdu o jeho zdravotnom stave? Možno sa boja, no aj keď jeho rodine pošlem kvety a pozdrav na Michaelove narodeniny, tak nedostanem žiadnu odpoveď," prezradil pre nemecký web tz.de Weber.
 
Práve spomínaný Willi Weber stál pri Schumacherovi od jeho začiatkoch a spolupracoval s ním takmer 20 rokov. Spoločne sa radovali zo siedmich titulov majstrov sveta. Vzájomnú spoluprácu ukončili v roku 2012, ale aj naďalej zostali v súkromnom kontakte ako výborní priatelia.
 
Weber verí, že Schumacher sa jedného dňa dá do poriadku, aby opäť pozdravil svojich fanúšikov, ktorí na neho neustále myslia: "Podpísal by som aj dohodu o mlčanlivosti, no nikdy by som nespravil nič, čo by sa týkalo zverejnenia jeho zdravotného stavu. Keď som doma a zvoní mi telefón, tak vždy myslím na to, že to bude Michael s jeho typickým: ´Ahoj Willi, ako sa máš?´ Nádej však zomiera posledná."

Tagy: Michael Schumacher Williy Weber

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA