Proti Rusku nastúpia Slovenky na harde v NTC: Rozhodli sme sa pre najlepšiu voľbu

Centrálny kurt Národného tenisového centra
Centrálny kurt Národného tenisového centra

BRATISLAVA - Slovenské tenistky odohrajú zápas 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Rusku na harde v bratislavskom NTC. Informoval o tom generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška. Víťaz duelu (10.-11. februára) postúpi do baráže o svetovú skupinu.

O povrchu sa rozhodlo po poradie vedenia STZ s nehrajúcim kapitánom slovenského tímu Matejom Liptákom. "Rozhodli sme sa pre hard, lebo práve na ňom dosahujú dve najlepšie slovenské tenistky Dominika Cibulková s Magdalénou Rybárikovou najlepšie výsledky. Hrať sa bude na tvrdom povrchu DecoColor. Rusky sú pre náš tím veľkou výzvou. Je to niekoľkonásobný víťaz Pohára federácie, ktorý dlho hral vo svetovej skupine," povedal Moška.

Slovenky prehrali v apríli v baráži na antuke v NTC s Holandskom 1:4 a nepostúpili medzi najlepšiu osmičku. Nádej zahrať si v roku 2018 medzi elitou definitívne zhasla na augustovom valnom zhromaždení ITF v Hočiminovom meste. Vo Vietname totiž neschválili návrh na rozšírenie svetovej skupiny z ôsmich na šestnásť tímov.


Príďte na rozlúčkový zápas Daniely Hantuchovej s aktívnou kariérou. Lístky v predaji TU!


Vo fedcupovej histórii pôjde už o štvrtý vzájomný zápas oboch krajín, v troch predchádzajúcich boli úspešné Rusky. Doposiaľ posledný raz sa tímy stretli v semifinále svetovej skupiny v apríli 2013 v moskovskom Krylatskom. Slovenky viedli po úvodných dvojhrách 2:0, Rusky však zápas otočili. Rozhodujúci bod vybojovali vo štvorhre výborné deblistky Jekaterina Makarovová s Jelenou Vesninovou.


Tagy: Igor Moška Matej Lipták

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA