VIDEO Ronaldova penalta Realu v boji o prvenstvo na výhru nestačila, Dortmund zakopol na Cypre

Cristiano Ronaldo a Toby AlderweireldCristiano Ronaldo a Toby Alderweireld Zdroj: SITA

MADRID/NIKÓZIA - Obhajca titulu Real Madrid v ďalšom pútavom súboji utorňajšieho večera remizoval na domácom štadióne s Tottenhamom Hotspur 1:1 v H-skupine. "Biely balet" prehrával od 28. minúty, keď si Raphael Varane v súboji s Harry Kaneom dal vlastný gól. Zverenci francúzskeho trénera Zinedina Zidana ale vyrovnali v 43. minúte z penalty, portugalský útočník Cristiano Ronaldo po nej dosiahol už jeho 110. gól v LM.

V druhom polčase mohol v 54. minúte Karim Benzema hlavičkou z bezprostrednej blízkosti otočiť, ale brankár Spurs Hugo Lloris predviedol zázračný zákrok. Kane mohol v 72. minúte opäť dostať hostí do vedenia, išiel sám na brankára Keylora Navasa, ale ten mu dlhšie signalizovanú strelu skvele vyrazil na roh. A tak sa body delili.

V druhom súboji skupiny Borussia Dortmund remizoval na pôde cyperského APOEL-u Nikózia 1:1.

H-skupina:

Real Madrid (Šp.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 1:1 (1:1)
Góly: 43. C. Ronaldo (z pok. kopu) - 28. Varane (vl.), rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

Real: K. Navas - Achraf Hakimi, Sergio Ramos, Varane, Marcelo - T. Kroos, Casemiro, Modrič - Isco (87. Lucas Vázquez), Benzema (76. Asensio), C. Ronaldo

Tottenham: Lloris - Aurier, Alderweireld, Vertonghen, D. Sánchez - Dier, Winks - M. Sissoko (89. Heung-Min Son), F. Llorente (80. D. Rose), Ch. Eriksen, H. Kane

APOEL Nikózia (Cyp.) - Borussia Dortmund (Nem.) 1:1 (0:0)
Góly: 62. Poté - 67. Papastathopoulos, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

APOEL: Waterman (45. Gudiňo) - Vouros, Merkis, Rueda, Lago - Vinicius, Morais - Zahid, Ebecilio (72. Sallai), Aloneftis - Igor de Camargo (30. Poté)

Dortmund: Bürki - Bartra, Papastathopoulos, Toprak (60. Toljan), Schmelzer (73. Philipp) - Weigl - Kagawa, Götze - Jarmolenko (82. Isak), Aubameyang, Ch. Pulišič