Sagana ženie za úspechom mimoriadna motivácia: Trojnásobnému majstrovi sveta sa stále máli!

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan sa po vyradení z Tour de France 2017 pokúsi v ďalšom ročníku prestížnych pretekov opäť získať zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Pre portál cyclingnews.com to povedal generálny riaditeľ Saganovho tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk.

"Je hladný po úspechu a miluje výzvy," povedal Denk. Slovenského cyklistu vylúčili zo 104. ročníka Tour de France po kolízii s britským jazdcom Markom Cavendishom v dojazde 4. etapy z Mondorf-les-Bains do Vittelu. Diskvalifikáciou prišiel o možnosť získať na TdF rekordný šiesty zelený dres. "Po jeho treťom titule na MS v Bergene sme videli, že miluje výzvy. Tou je teraz Tour de France. Myslím si, že má mimoriadnu motiváciu po tom, čo sa stalo v uplynulom ročníku. Hlavným cieľom je vyhrať zelený dres, neskôr je svetový šampionát v Rakúsku. Je to blízko od Slovenska, odkiaľ pochádza," uviedol Denk pre cyclingnews.com. 


Organizátori TdF 2018 predstavili v pondelok trať nového ročníka, ktorá je podľa niektorých pretekárov jedna z najťažších za uplynulé roky. Šprintérov na nej čaká osem hromadných špurtov.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Ralph Denk

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA