VIDEO Slovenský center oslavovaný ako hrdina: V samostatnom nájazde dal spomenúť na Forsberga

František Gerhat
František Gerhat

LITVÍNOV - V utorňajšom zápase českej hokejovej ligy sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita. Posledný tím tabuľky HC Litvínov zvíťazil nad HC Plzeň 2:1 po predĺžení, keď excelentným spôsobom rozhodol slovenský útočník František Gerhát.

V nadstavenom čase sa Gerhát dostal do šance pred bránkoviskom, obrana "indiánov" ho zastavila nedovolene. Nariadené trestné strieľanie premenil faulovaný hráč, pričom pri blafáku použil "forsbergovskú" kľučku. "Veril som si na ňu. Myslím si, že ju mám dobre natrénovanú. Najskôr som ani nevedel, že rozhodca nariadil trestné strieľanie, ale po verdikte som hneď vedel, čo urobím. Brankár Plzne Svoboda prišiel z prvej ligy, takže to nemá ešte opozerané," uviedol Gerhát pre hokej.cz. 

Litvínov napriek víťazstvu zostal na chvoste tabuľky, Plzni pomohol zisk bodu dostať sa na jej čelo. Dovtedajší líder Brno totiž prehral v Třinci. A práve proti Brnu sa v predchádzajúcom zápase podarilo Litvínovu zvíťaziť rovnako po nadstavenom čase, keď triumfoval po samostatných nájazdoch. "My sme si verili aj predtým, ale vždy sme pokazili začiatok a potom sme si prestali veriť. V posledných dvoch zápasoch sme však zachytili začiatok a bolo to iné. Musíme teraz začať bodovať aj s mužstvami, ktoré sú v tabuľke bližšie k nám," dodal Gerhát.

Litvínovu patrí v tabuľke 11 bodov, predposledná Jihlava ich má na konte 13. Na desiate miesto zaručujúce postup do osemfinále play-off strácajú "chemici" osem bodov.

 


Tagy: HC Litvínov František Gerhát HC Plzeň

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
hokej-litvinov.cz

DISKUSIA