Riaditeľ Saganovho tímu o titule majstra: Zadosťučinenie za Tour? Neberiem to tak

Ján Valach
Ján Valach

BRATISLAVA - Športový riaditeľ cyklistického tímu Petra Sagana Bora-Hansgrohe Ján Valach bol pri všetkých troch tituloch, ktoré si vybojoval slovenský Tourminátor. Po skončení sezóny prišiel do relácie športovej televízie 213 a v magazíne Tempo v nás Viťa Chrappu zhodnotil sezónu, ktorú ovplyvnili dve udalosti - vylúčenie Petra z Tour de France a Saganov tretí titul majstra sveta v rade.

"Vôbec sa nechcem k tomu vyjadrovať, boli by to z mojej strany konšpirácie. Beriem to ako fakt. Už je na komisiách nad nimi, aby potvrdili, či to bolo správne, ale Petrovi to určite nevráti víťazstvá," odpovedal na otázku, či jury v júli vo Francúzsku brala do úvahy, že ide o Sagana alebo ho brala ako každého iného pretekára.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.
Slovák však tretím titulom poslal všetkým jasný odkaz, že ani diskvalifikácia mu nezobrala chuť víťaziť a stále je najlepší. "Samozrejme, že sme radi, že vyhral. Či už to niekto berie ako zadosťučinenie za Tour? Ja to tak neberiem. Vyhral tretí titul majstra a Tour bola predtým pár mesiacov dozadu," vrátil sa k udalostiam Valach.

Celú reláciu, kde porozpráva aj o tom, či sa zmenila za posledné roky cyklistika, vysiela 213 vo štvrtok o 18:00 h.
Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.


Tagy: Ján Valach Bora-Hansgrohe

Zdroj:
TASR
Foto:
213; Video: 213

DISKUSIA