Slováci sa tešia na duel Európskej Ligy proti Zlínu: Očakávam vyrovnaný zápas so šťastným koncom

Ján GregášJán Gregáš Zdroj: TASR

OLOMOUC - Štvrtkový večerný súboj českého FC Zlín s dánskym FC Kodaň v Olomouci (21.05 h) v rámci základnej F-skupiny a 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2017/2018 môže priniesť konfrontáciu slovenských futbalistov - zlínskeho obrancu Róberta Matejova a kodanskej dvojice Ján Greguš, Denis Vavro.

"Súper bude futbalový a nepríjemný, no chceme sa odraziť víťazstvom v Olomouci, potom nadviazať na dobrý výkon a tri body aj v domácej lige a do tretice uspieť aj v zápase 4. kola doma proti Zlínu. V tejto chvíli je však témou číslo jeden zápas v Olomouci. Chceme tu vyhrať," povedal v rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Vavro, doplnil ho Greguš: "Hral som českú ligu v drese Baníka Ostrava a Jablonca; vieme, že to nebude jednoduché. Zlín má svoju kvalitu, posilnil sa príchodmi hráčov z pražskej Sparty. Očakávam dobrý, vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre nás."

Slováci v kodanskom drese sa môžu tešiť na podporu najbližších. "Príde rodina a priateľka, ktorá žije a študuje priamo v Olomouci. Aj z tohto pohľadu je to pre mňa zaujímavý zápas," skonštatoval 21-ročný stopér Vavro. "Bude tu otec, najbližší a priateľka s rodinou žijúcou na Morave. Motivácia navyše? Ako sa to vezme. Otec navštevuje často moje zápasy, z tohto pohľadu to nebude nič výnimočné; samozrejme, zápas má svoj náboj a teším sa," uviedol 26-ročný stredopoliar Greguš. FC Kodaň na úvod bojov v F-skupine uhral dve bezgólové remízy: doma s Lokomotivom Moskva a následne na ihrisku moldavského Šeriffu Tiraspoľ. Lídrom "efka" je štvorbodový Lokomotiv, Kodaň a Tiraspoľ majú po dva body, Zlín je s jedným bodom na chvoste poradia.

Denis Vavro v drese Galéria fotiek (2) Zdroj: fck.dk

Slovenskí reprezentanti sú v najslávnejšom dánskom klube spoluhráčmi od augusta, Vavro vtedy prestúpil do Kodane z MŠK Žilina. Greguš je v kádri nórskeho trénera Staaleho Solbakkena od vlaňajšieho leta. "Denis robí rýchle a veľké pokroky. Zvládol prechod zo slovenskej ligy do dánskej a v krátkom čase ukázal, aký z neho rastie futbalista. Adaptoval sa naozaj rýchlo a predstaví sa aj v dueli proti Zlínu," povedal počas stredajšej predzápasovej tlačovej konferencie Solbakken, na adresu Greguša dodal: "Je u nás dlhší čas; možno to nebolo z jeho strany také rýchle ako u Vavra, ale vydobyl si svoju pozíciu a dnes v ňom máme pilier mužstva. Pravidelne nastupuje a patrí k oporám. So Slovákmi v kádri môžem vyjadriť len spokojnosť."

V najvyššej dánskej súťaži sa Kodani ako obhajcovi prvenstva nedarí podľa predstáv, s 18 bodmi figuruje na 6. priečke (bilancia 5-3-4). Lídrom je FC Nordsjaelland (26 b.), niekdajší zamestnávateľ slovenského reprezentačného stredopoliara Stanislava Lobotku. "Kvalitatívne z pohľadu zloženia kádra sme jedno z najlepších mužstiev v Dánsku; napokon, v minulosti sme zbierali na domácej scéne tituly, poháre. Niekoľkokrát sme prehrali o gól, odklonilo sa od nás aj potrebné futbalové šťastie. Verím, že čoskoro sa dotiahneme na čelo tabuľky," uzavrel pre web SFZ Ján Greguš.

Viac o téme: Denis Vavro FC Kodaň Ján Greguš FC Zlín
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články