VIDEO Dvadsiatka favoritovi hrdo odolávala: O víťazstve Popradu rozhodla tretia tretina

HK Poprad -  HK Orange 20HK Poprad - HK Orange 20 Zdroj: SITA

POPRAD - Hokejisti HK Poprad zvíťazili na vlastnom ľade nad hráčmi HK Orange "20" 5:2 vo štvrtkovom stretnutí 13. kola najvyššej slovenskej súťaže Tisport ligy 2017/2018. Domáci viedli po prvej tretine gólom Dávida Bondru, ale v druhom dejstve využili mladí slovenskí reprezentanti dve presilové hry a presnými zásahmi Patrika Marcineka a Alexa Tamášiho otočili stav vo svoj prospech.

V poslednej minúte druhej tretiny vyrovnal popradský útočník Lukáš Vartovník. Záverečná časť hry bola už jednoznačne v réžii favorizovaných "kamzíkov", ktorí strelili tri góly;postupne skórovali Matúš Paločko, Peter König a Radomír Heizer.

Poprad má po štrnástich odohraných zápasoch na konte 27 bodov a v tabuľke je na tretej priečke, hráči HK Orange 20 získali dosiaľ 12 bodov.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 13. kolo - štvrtok:

HK Poprad - HK Orange "20" 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 11. D. Bondra (Jáchym, Olejník), 40. Vartovník (Lichanec, Š. Fabian), 42. Matúš Paločko (Lichanec, McDowell), 54. P. König (Mlynarovič, Svitana), 55. Heizer (J. Majdan, Vartovník) - 23. Marcinek (Kundrik, Durný), 27. Tamáši (Smolka, Krempaský)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Snášel - Gajan, Jobbágy, 556 divákov

Zostavy:
Poprad: Ivanov - Davydov, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil - Ježek, Heizer, Lichanec - Svitana, Mlynarovič, J. Majdan - Matúš Paločko, Matej Paločko, D. Bondra - Olejník, Vartovník, Martančík
HK Orange 20: Durný - Dlapka, Hedera, Zeleňák, Fereta, Krempaský, Švarc, Kuna, Hílek - Mesaroš, Kundrik, N. Jaško - Václav, Čacho, V. Vybiral - Vašaš, Tamáši, Smolka - Marcinek, Bjalončík, Šmída

Viac o téme: HK Poprad HK Orange 20