Zlatému Tóthovi zostáva iba jediné: Nová informácia ho rozhodne nepotešila!

Matej Tóth
Matej Tóth

BRATISLAVA - Olympijský víťaz v chôdzi z Ria de Janeiro Matej Tóth zatiaľ nepozná reakciu kompetentných orgánov na oslobodzujúci verdikt disciplinárnej komisie Slovenského atletického zväzu (SAZ) v kauze dopingových podozrení.

"Je to stále v štádiu, ako sme informovali na tlačovej besede po verdikte disciplinárnej komisie SAZ. Orgány IAAF by už mali mať k dispozícii všetky dokumenty a prehodnocujú uznesenie disciplinárnej komisie i samotné argumenty. My v podstate stále čakáme. Novou informáciou je, že to nemusí byť avizovaných 21 dní. Nie je úplne isté, že sa musia držať nejakého termínu, ale myslím si, že ten mesiac by mal byť čas, keď by sme mali poznať výsledok," uviedol Matej Tóth pri krste novej publikácie pre bežcov v Bratislave.

DK SAZ 4. októbra na zasadnutí v Bratislave rozhodla, že nitriansky rodák neporušil antidopingové pravidlá a zrušila dočasný dištanc pre olympijského šampióna a majstra sveta v chôdzi na 50 km, ktorý mu od 13. 6. 2016 udelila Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF). Prípad však nie je definitívne ukončený, pretože IAAF (v dopingových sporoch ju zastupuje Atletická jednotka integrity /AIU/) a Svetová antidopingová agentúra (WADA), ak sa nestotožnia s vysvetleniami poskytnutými Matejom Tóthom, sa môžu obrátiť na Športový arbitrážny súd vo švajčiarskom Lausanne.


Tagy: Matej Tóth

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA