Slovenský brankársky talent debutoval v českej lige: Fanúšikovia ho označili za najlepšieho hráča!

Patrik Le Giang
Patrik Le Giang

KARVINÁ - Slovenský futbalový brankár Patrik Le Giang absolvoval v sobotňajšom zápase 10. kola debut v najvyššej českej súťaži HET lige. Dvadsaťpäťročný gólman Karvinej síce inkasoval od hráčov Slavie Praha dva góly a jeho spoluhráči sa strelecky nepresadili, no prezentoval sa dobrým výkonom. Fanúšikovia ho dokonca označili za najlepšieho hráča stretnutia.

"Dlho som na tento deň čakal. Z pohľadu výsledku to nedopadlo dobre, ale z osobného hľadiska som bol šťastný. Prevládali vo mne pozitívne pocity aj vďaka tomu, že som mal premiéru pred domácim publikom na vypredanom štadióne. Fanúšikovia boli fantastickí a podporovali ma od začiatku zápasu," uviedol rodák z Lučenca, ktorého debut si nenechali ujsť ani jeho blízki priatelia.


"Pre mňa bol hlavný cieľ dostať sa do prvej ligy, postupne som sa chcel prepracovať do bránky, absolvovať premiéru a ďalším mojím cieľom je pravidelne chytať. Neviem, či nastúpim aj v ďalšom zápase, je to na trénerovi," povedal niekdajší reprezentant Slovenska do 21 rokov. V minulosti pôsobil aj v Žiline a Michalovciach.

Le Giang je v Karvinej na polročnom hosťovaní z druholigového FC Sellier & Bellot Vlašim. Momentálne ešte nevie, kde bude pôsobiť po jeho vypršaní. "Tieto veci, ktoré nemám vo vlastných rukách, neriešim. Sústredím sa na to, čo dokážem ovplyvniť. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť - ako sa k tomu postaví klub a kompetentní ľudia. V januári budem múdrejší," zavŕšil 185 cm vysoký brankár s vietnamskými koreňmi.


Tagy: Patrik Le Giang MFK Karviná

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - Patrik Le Giang

DISKUSIA