Bývalý šéf FIFA Blatter napriek trestu pocestuje na futbalový šampionát: Pozval ho Putin

Sepp Blatter
Sepp Blatter

PARÍŽ - Bývalý prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Joseph Blatter chce napriek svojmu trestu navštíviť budúcoročné majstrovstvá sveta, na ktoré ho pozval prezident Ruska Vladimir Putin.

Blatterovi, ktorému etická komisia vyrubila v roku 2015 osemročný zákaz vykonávania akýchkoľvek funkcií vo futbale (vo februári 2016 odvolacia komisia znížila trest na 6 rokov) za netransparentné vyplatenie dvoch miliónov švajčiarskych frankov Michelovi Platinimu, vyprší dištanc v roku 2021. Trest pre Švajčiara v rozsahu 6 rokov odobril aj Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne. Nevzťahuje sa však na pozvania na zápasy MS.

"Dostal som pozvanie od ruského prezidenta Vladimira Putina. A na majstrovstvá sveta do Ruska pocestujem" povedal 81-ročný bývalý vplyvný funkcionár v rozhovore pre francúzsku tlačovú agentúru AFP, z ktorého citoval portál sport1.de. Blatter sa chystá napísať knihu. "Momentálne sme v prípravnej fáze. Budem rozprávať o veciach z minulosti," poznamenal na túto tému.

Putinov hovorca Dmitrij Peskov uviedol, že Rusko rado privíta dištancovaných futbalových funkcionárov Seppa Blattera a Michela Platiniho na budúcoročných majstrovstvách sveta. "Putin má dlhodobé, a možno povedať, priateľské vzťahy s Blatterom. A dobre pozná aj Platiního," povedal v piatok Peskov.


Tagy: Sepp Blatter Vladimir Putin

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA