Prešov stále čaká na súpera: Kuriózny prípad a rozhodnutie, aké nemá obdoby!

Hráči Tatrana Prešov a tréner Prešova Slavko Goluža (tretí sprava)
Hráči Tatrana Prešov a tréner Prešova Slavko Goluža (tretí sprava)

VIEDEŇ - O súperovi hádzanárov Tatrana Prešov v 3. kvalifikačnom kole Pohára EHF mužov 2017/2018 rozhodne rozstrel zo značky pokutového hodu, ktorý určí postupujúceho z dvojice FH Hafnarfjördur (Isl.) - HC Petrohrad (Rus.).

Hádzanársky súd EHF vyriekol tento verdikt na základe protestu HC Petrohrad. Ruská strana podala námietku, keďže po dvoch identických výsledkoch medzi oboma tímami (Hafnarfjördur vyhral doma 32:27 a Petrohrad v riadnom hracom čase na svojej palubovke tiež 32:27, pozn.) sa po zlyhaní delegovaných osôb - litovskí arbitri Tomas Barysas a Povilas Petrušis, delegát Kurt Roger Sjölund z Fínska - namiesto penaltového rozstrelu predlžovalo.

Predĺženie lepšie zvládli Islanďania (po ňom bol konečný výsledok 37:33 pre Petrohrad), ale z postupu sa dlho netešili. Hráči Hafnarfjörduru sa musia do Ruska vrátiť.

V súlade s platnými predpismi EHF je výsledok predĺženia anulovaný a o postupe jedného z tímov sa rozhodne v rozstrele. Všetky náklady s jeho dodatočným uskutočnením bude znášať Európska hádzanárska federácia.

Podľa očakávania však rozhodnutie Hádzanárskeho súdu EHF nedalo bodku za týmto kurióznym prípadom. Hafnarfjördur sa totiž vzápätí odvolal proti rozhodnutiu súdu prvej inštancie.


Tagy: Tatran Prešov FH Hafnarfjördur HC Petrohrad

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA