Čo na to Barcelona? Xavi priniesol svetlo do nečakaného prestupu Neymara!

Xavi
Xavi

BARCELONA – Rekordný 222-miliónový transfer Neymara z Nou Campu do Paríža možno mnohí fanúšikovia Barcelony stále nerozdýchali a brazílskej superhviezde ho nemôžu odpustiť. Ak tak tomu bolo doteraz, možno im teraz po slovách ikony Blaugranas bude v žalúdku ležať ešte viac.

Legenda Blaugranas Xavi Hernández sa vyjadril o tom, kedy sa dozvedel o túžbe Neymara prestúpiť do iného veľkoklubu. „Povedal nám to na Messiho svadbe. Opýtal som sa ho, prečo to chce urobiť. Povedal, že nie je šťastný a preferuje odchod, aby získal novú skúsenosť v PSG a napokon to urobil. Bolo to jeho rozhodnutie a musíme ho rešpektovať,“ povedal Xavi, ktorý strávil v Barcelone dlhých 18 rokov a nezmazateľne sa zapísal do histórie katalánskeho giganta. 

Messi sa oženil so svojou detskou láskou Antonellou Roccuzzovou 30. júna a na svadobnom obrade sa zúčastnili okrem Neymara a Xaviho aj ďalší súčasní či bývalí spoluhráči argentínskeho loptového virtuóza. Neymar s prestupom čakal nasledujúci mesiac, aby ho spečatil v tretí augustový deň.

Aj keď sa vedenie Barcelony všemožne oháňalo, že Neymar je v klube spokojný, Brazílčan bol zrejme jasne presvedčený o svojom zámere opustiť metropolu Katalánska, no do médií tvrdil niečo celkom iné. „Nebolo to tak, že som bol stopercentne rozhodnutý. V momente, keď začal každý rozprávať o prestupe, všetkých transakciách, tak ja som stále nebol rozhodnutý,“ tvrdí Neymar.

Barcelona sa momentálne odmieta zmieriť s tým, že musí Neymarovi vyplatiť klauzulu za vernosť, ktorá vstúpila do platnosti na konci júla. Trpký koniec inak úspešnej Neymarovej éry za Barcelonu tak pokračuje a rozhodne nie je uzavretý. Xavi však možno svojmu bývalému klubu pomohol. Ak sa ukážu slová o jasnej mysli už na konci júna 2017, Neymar mu pravdepodobne nepoďakuje.

Neymar odohral za Barcelonu dohromady 186 zápasov, sieť súperov napol 105-krát, pridal 59 asistencií, získal osem titulov, vrátane jedného treble. Po prestupe do PSG sa okamžite uviedol, na deväť gólov a osem prihrávok mu stačilo iba 10 zápasov(!).


Tagy: FC Barcelona Neymar Xavi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA