VIDEO Arsenal dal Evertonu päťku, Tottenham deklasoval Liverpool a padol divácky rekord

Mesut Ozil oslavujeMesut Ozil oslavuje Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Futbalisti Arsenalu Londýn zdolali hráčov domáceho Evertonu 5:2 v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej anglickej súťaže. Až tri góly padli v 90. a neskorších minútach.

Hostia vtedy viedli 3:1 a prakticky bolo rozhodnuté, keď ešte na strane Arsenalu skórovali Walesan Aaron Ramsey a Číľan Alexis Sánchez, resp. za domácich Senegalčan Oumar Niasse. Jeho krajan Idrissa Gueye v 68. min videl druhú žltú a aj červenú kartu a výrazne tým oslabil svoje mužstvo.

"The Gunners" sa v neúplnej tabuľke posunuli na 5. miesto, hráči Evertonu sú na zostupovej 18. priečke. "Karamelkám" nevychádza sezóna podľa predstáv, keď nezvíťazili tretíkrát po sebe.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur doma zdolali hráčov FC Liverpool hladko 4:1 v nedeľňajšom šlágri 9. kola najvyššej anglickej súťaže. Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď po dvanástich minútach viedli 2:0 - presadili sa Harry Kane a Heung-Min Son. "The Reds" skorigovali zásluhou Mohameda Salaha, zvyšok zápasu však opäť patril "kohútom".

Ešte pred polčasovou prestávkou skóroval Dele Alli a po zmene strán zavŕšil deštrukciu Liverpoolu Kane. Zverenci Jürgena Kloppa nezvíťazili v domácej najvyššej súťaži v treťom zápase po sebe, naopak, Tottenham uspel štvrtýkrát v sérii. V tabuľke sú Hotspur na treťom mieste, "The Reds" až na 9. priečke. Duel vo Wembley sledovalo 80.827 divákov, čo je historicky najvyššia návšteva na zápase Premier League.

Tottenham Hotspur - FC Liverpool 4:1 (3:1)
Góly: 4. a 56. H. Kane, 12. Heung-Min Son, 45.+ Dele Alli - 24. Salah

Everton - Arsenal Londýn 2:5 (1:1)
Góly: 12. Rooney, 90.+ Niasse - 40. Monreal, 53. Mesut Özil, 74. Lacazette, 90. A. Ramsey, 90.+ A. Sánchez, ČK: 68. Gueye (Everton) po druhej ŽK

Viac o téme: Everton FC Liverpool Arsenal Londýn Tottenham Hotspur