VIDEO Konflikt po zápase v Dunajskej Strede: Holé hlavy zo SBS napadli fanúšikov hostí!

AS Trenčín ovládol šláger, no zápas poznačil incident medzi fanúšikmi a sbskármi
AS Trenčín ovládol šláger, no zápas poznačil incident medzi fanúšikmi a sbskármi

DUNAJSKÁ STREDA - Šláger kola medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a AS Trenčín mal nepríjemnú dohru.

Facebooková stránka Fanúšikovia na Slovensku zverejnila video, na ktorom je zachytený agresívny zásah domácej bezpečnostnej služby voči fanúšikom AS Trenčín. Aj keď správanie niektorých tzv. fanúšikov býva na štadiónoch problémom, zdá sa, že teraz zohrali úlohu obetí. 

Celý incident sa momentálne vyšetruje, no na záberoch z autobusu je evidentne vidieť, že iniciatívu na konflikt vyvolávali práve členovia SBS. Fanúšikovia Trenčína navyše nikdy nepatrili medzi problémových.

Niektorí zamestnanci SBS na videu mali jednoznačný cieľ, a to do niekoho si poriadne udrieť. Jeden z členov ochranky potom údajne začal poškodzovať autobus. Viac svetla priniesol aj klub z Trenčína, ktorý má snahu prípad vyriešiť. Výborný futbal s fantastickou atmosférou, akú tradične vytvárajú domáci fanúšikovia, bola pošpinená správaním ľudí, ktorí majú na poriadok dohliadať a podobným konfliktom zabraňovať. 

Stanovisko klubu AS Trenčín k incidentu medzi fanúšikovskými skupinami oboch táborov a následnému zásahu SBS domáceho klubu.

„Zápas v Dunajskej Strede prebiehal z pohľadu fanúšikov AS Trenčín bez problémov až do momentu, kedy počas nastupovania do autobusu sa do nebezpečnej vzdialenosti dostala skupina domácich fanúšikov s cieľom konfrontácie medzi oboma skupinami. Následne došlo k verbálnym útokom a provokáciám medzi oboma skupinami. Domáca SBS zasiahla a donútila fanúšikov nášho klubu nastúpiť do autobusu. Adekvátnosť zásahu počas najbližších dní budeme analyzovať. Aj touto cestou chceme všetkých zúčastnených vyzvať, aby nám dali k dispozícii videozáznamy z incidentu. O prípadný záznam požiadame aj klub DAC 1904 Dunajská Streda. Následne sa rozhodneme, ako budeme ďalej postupovať. Dôsledky sme pripravení vyvodiť voči obom stranám. Išlo o incident, ktorý sa v prípade našich fanúšikov nevyskytol už niekoľko rokov. Preto chceme celý prípad podrobne vyhodnotiť a prijať následné opatrenia. Zaujímať nás bude aj fakt, prečo sa skupina domácich fanúšikov dostala do tak tesnej blízkosti fanúšikov AS Trenčín. Na túto vec musí dať odpoveď organizátor zápasu. V prípade rizika je povinnosťou domáceho klubu dopraviť hosťujúcich fanúšikov bezpečne von zo sektoru, aj keby ich mali v priestore štadióna zadržať, aby zabezpečili bezpečný presun k autobusu.“

Trenčín zvíťazil na ihrisku Dunajskej Stredy 2:1 v sobotňajšom stretnutí 13. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Hostí v úvode dostal do vedenia Ricky van Haaren. Domáci odpovedali ešte v prvom polčase - presadil sa Erik Pačinda. O piatom triumfe Trenčanov po sebe rozhodol po zmene strán Rangelo Janga, ktorý zužitkoval center Van Haarena.


Tagy: AS Trenčín FC DAC 1904 Dunajská Streda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR; Video: Facebook Fanúšikovia na Slovensku, Youtube

DISKUSIA