Otec známeho brankára sa pustil do Kuciaka: Znepokojenie nad výkonmi, ale aj správaním!

Dušan Kuciak (v červenom)
Dušan Kuciak (v červenom)

GDANSK - Množstvo súbojov, veľké emócie, vzrušujúce akcie, dve červené karty a napokon po divokej prestrelke aj konečná remíza 3:3.

To všetko ponúkol sobotňajší duel 13. kola najvyššej poľskej futbalovej súťaže medzi Lechiou Gdansk a Lechom Poznaň. Bol to navyše súboj dvoch slovenských brankárov. V domácej bránke stál Dušan Kuciak, svätyňu "železničiarov" z Poznane hájil Matúš Putnocký.

Lechia mala zápas dobre rozbehnutý, viedla 1:0 aj 2:1, ale po červenej karte domáceho Michala Nalepu hostia po dvoch zásahoch razom viedli. Nerozhodný rezultát 3:3 zariadil vlastencom Emir Dilaver v 76. min v čase, keď už aj Lech hral s desiatimi hráčmi po vylúčení Mihaia Raduta.

"Konečný výsledok je pre mňa najväčším negatívom tohto stretnutia. Ukázali sme dobrý výkon a charakter, za nepriaznivého stavu 2:3 sme dokázali vybojovať remízu. Urobili sme však individuálne chyby a z toho vzišli góly v našej sieti," smútil po zápase Kuciak.

Tím z Poznane sa po sobotňajšej remíze udržal na líderskej pozícii s 23 bodmi, no už iba zásluhou lepšieho skóre pred dvojicou Górnik Zabrze a Zaglebie Lubin. Lechia je v tabuľke Ekstraklasy na 12. mieste (14). "Dostal som tri góly a zo zápasu s Lechom máme len bod. Teraz sa musíme sústrediť na najbližšie stretnutie proti Korone Kielce. Máme málo bodov, a to je náš problém," doplnil podľa webu sportowefakty.wp.pl niekdajší gólman Legie Varšava či anglického Hullu City.

Tridsaťdvaročný Žilinčan predviedol v zápase niekoľko pekných zákrokov, no mrzelo ho, že zlým vybehnutím pomohol hosťom k priebežnému vyrovnaniu na 2:2. Taktiež odmietol akékoľvek slová chvály na svoju adresu. "Cítim sklamanie. Prestaňte ma chváliť po jednej dobrej intervencii. Od toho som predsa v bránke. Alebo mám povedať, že som odchytal dobrý zápas? Druhý gól Lechu spôsobil, že súper si začal veriť. Dovtedy nás z hry nehrozil. Bola to moja chyba. Mužstvo môže inkasovať, ale nemalo by po mojej individuálnej chybe. Bolí ma to, pretože v tejto sezóne som už zaváhal mnohokrát," sebakriticky si "sypal popol na hlavu".

Bývalý brankár poľskej reprezentácie Maciej Szczesny v interview pre Przeglad Sportowy skonštatoval, že sa mu súčasné Kuciakovo počínanie medzi tromi žrďami nepozdáva. "Prvý zápas za Lechiu po príchode z Hullu City zachytal fenomenálne. Bránil veľmi dobre a vo viacerých dueloch svojim spoluhráčom zachránil kožu. Predovšetkým mi imponoval jeho stoický pokoj. Teraz som však znepokojený nielen jeho výkonmi, ale aj správaním. Keď musíte držať nad vodou svoj tím a nedostávate pomoc od kolegov na ihrisku, môžete sa rozčúliť. A hnev v Kuciakovom prípade je rozhodne zlý radca," myslí si Szczesny, ktorého syn Wojciech pôsobí v Juventuse Turín.

Kuciakov niekdajší spoluhráč zo Žiliny Andrej Porázik sa domnieva, že 10-násobný slovenský reprezentant zlé obdobie čoskoro prekoná. "Je natoľko dobrý profesionál, že sa rýchlo dostane do výbornej formy a opäť bude pomáhať svojmu tímu," povedal účastník OH 2000 v Sydney pre Przeglad Sportowy.


Tagy: Dušan Kuciak Lechia Gdansk

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Lechia Gdańsk SA

DISKUSIA