Hráči sa už musia mať na pozore! Bonnuci videl červenú kartu: Usvedčil ho videorozhodca

Leonardo Bonucci dostáva červenú kartu
Leonardo Bonucci dostáva červenú kartu

MILÁNO - Leonardo Bonucci sa stal prvým hráčom talianskej futbalovej Serie A vylúčeným na základe verdiktu videorozhodcu. Obranca AC Miláno si vyslúžil červenú kartu za úder lakťom do hlavy Aleandra Rosiho v nedeľňajšom dueli proti FC Janov (0:0.) K incidentu prišlo v 23. minúte pred priamym kopom "rosso-neri", keď si bývalý zadák Juventusu Turín chcel vytvoriť čo najlepšiu pozíciu v súperovej šestnástke.

Vedenie súťaže potrestalo Bonucciho dištancom na dve stretnutia, svojmu tímu nepomôže v ligových zápasoch proti Juventusu Turín ani FC Janov.

Rosimu museli niekoľko minút ošetrovať krvavú ranu. Hlavný rozhodca Bonucciho vylúčil až po konzultácii s videorozhodcom, ktorý mu referoval, že reprezentačný obranca udrel svojho súpera. "Nemyslím si, že zo strany Leonarda išlo o úmyselný faul," citovala agentúra AP slová trénera AC Vincenza Montellu, ktorý to má na lavičke tímu z metropoly Lombardska nahnuté. Milánčania sú totiž po deviatich odohraných kolách až na 11. mieste tabuľky s 12-bodovým mankom na vedúci SSC Neapol.


Tagy: AC Miláno Leonardo Bonucci FC Janov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: Setanta

DISKUSIA