Everton stratil dôveru v holandského trénera: Koeman po šestnástich mesiacoch v klube končí!

Holandský tréner Ronald Koeman
Holandský tréner Ronald Koeman

LIVERPOOL - Anglický futbalový klub FC Everton prepustil v pondelok trénera Ronalda Koemana. Evertonu patrí po deviatom kole najvyššej súťaže osemnásta priečka so ziskom ôsmich bodov. Klub zverejnil stanovisko na svojej oficiálnej stránke.

Holandský kouč pôsobil na lavičke šestnásť mesiacov od príchodu zo Southamptonu a v minulej sezóne priviedol Everton k siedmemu miestu. V tomto ročníku sa však jeho zverencom nedarilo, v Premier League sa nachádzajú v zostupovom pásme. V nedeľu prehrali na vlastnom štadióne s londýnskym Arsenalom 2:5, hoci otvorili skóre. V E-skupine Európskej ligy sú po troch zápasoch na poslednej pozícii s jediným bodom.

Je to tretia trénerská zmena v Premier League 2017/2018 po odchodoch Franka de Boera z Crystalu Palace a Craiga Shakespearea z Leicestru City. Práve s Leicestrom sa Everton stretne najbližšie, v nedeľu 29. októbra.

"Predseda Bill Kenwright, predstavenstvo a hlavný akcionár Farhad Moshiri ďakujú Ronaldovi za služby, ktoré pre klub odviedol za uplynulých šestnásť mesiacov, ako aj za siedmu priečku v minulej sezóne Premier League," uviedol Everton v stanovisku.


Tagy: FC Everton Ronald Koeman

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA