Verstappen už má toho plné zuby: Zabíjate šport! Šokujúca výzva pre fanúšikov

Max Verstappen
Max Verstappen

AUSTIN - Pilot Max Verstappen z Red Bullu veľmi ťažko niesol 5-sekundovú penalizáciu, ktorá ho pripravila o tretie miesto v nedeľňajšej Veľkej cene USA Formuly 1.

Dokonca obvinil závodných komisárov, že zabíjajú šport a vyzval fanúšikov, aby budúci rok na protest na preteky nechodili. Verstappen v dramatickom závere predbehol v poslednej zákrute Kimiho Räikkönena z Ferrari a dostal sa na tretie miesto. Lenže podľa komisárov pri manévri holandský jazdec, ktorý odštartoval kvôli penalizácii za výmenu komponentov až z 16. miesta, vyšiel z trate.

Dostal za to 5-sekundový trest, po ktorom sa prepadol späť na štvrtú priečku. "Boli to skvelé preteky, ale tieto hlúpe rozhodnutia zabíjajú šport," citovala Verstappena agentúra Reuters. "Dúfam, že fanúšikom sa to nebude páčiť a budúci rok neprídu," dodal.

S tvrdou kritikou prišiel už po pretekoch šéf Red Bullu Christian Horner. "Je to nechutné rozhodnutie, okradli všetkých fanúšikov. Boli to krásne preteky a oni ich skazili," vyhlásil. "Môžeme nájsť päť, šesť podobných incidentov, kedy včera niekto s vozidlom vyšiel z trate. Kedy tým získate alebo nezískate výhodu?" uviedol.

Verstappena sa zastal aj majster sveta z roku 1978 Mario Andretti. "Keď som videl záznam, tak by som mohol tiež pokojne povedať, že ho vytlačil Kimi. Bolo to najlepšie predbehnutie Veľkej ceny USA. Je mi Maxa ľúto, okradli ho," napísal bývalý americký pilot na sociálnej sieti twitter.

Holandského pilota sa zastal aj člen vedenia konkurenčného Mercedesu a trojnásobný šampión Niki Lauda. "Je to najhoršie rozhodnutie, aké som zažil," vyhlásil. "Neurobil nič zlé. Sú to pretekári, nie sme na normálnej ceste. Tieto rozhodnutia ničia šport. Na najbližšom spoločnom rokovaní musíme posudzovanie manévrov zmeniť, pretože toto nejde. Normálne ho predbehol," dodal.


Tagy: Red Bull Max Verstappen

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA, Twitter Mario Andretti

DISKUSIA