VIDEO Fanúšikov očarila nádherná pätička: Giroud získal Cenu Ferenca Puskása

Olivier Giroud
Olivier Giroud

LONDÝN - Držiteľom Ceny Ferenca Puskása za najkrajší futbalový gól v termíne 1. 10. 2016 - 2. 7. 2017 sa stal Francúz Olivier Giroud.

Triumfoval svojím januárovým gólom v drese londýnskeho FC Arsenal do siete Crystal Palace v rámci bilančnej ankety The Best 2017 z dielne Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), meno víťaza oznámili počas pondelkového galavečera v Londýne. Neúspešnými finalistami boli Venezuelčanka Deyna Castellanosová a juhoafrický brankár Oscarine Masuluke. O víťazovi rozhodli hlasy fanúšikov.

Zakončovateľ londýnskeho Arsenalu Giroud sa v januárovom domácom dueli anglickej Premier League proti Crystal Palace (2:0) blysol efektným "škorpiónskym" zakončením zvnútra šestnástky. Osemnásťročná útočníčka Castellanosová sa uchádzala o priazeň fanúšikov gólom z polovice ihriska, ktorý strelila v nadstavenom čase súboja Venezuela - Kamerun (2:1) na vlaňajších MS hráčok do 17 rokov v Jordánsku.

Brankár juhoafrického FC Baroka Masuluke bol hrdinom svojho tímu v novembrovom ligovom stretnutí proti mužstvu Orlando Pirates - v závere "nožničkami" poslal do siete odrazenú loptu po rohovom kope a domácim zabezpečil remízu 1:1.

Cenu Ferenca Puskása udeľujú od ročníka 2009. Postupne triumfovali Cristiano Ronaldo, Hamit Altintop, Neymar, Miroslav Stoch, Zlatan Ibrahimovič, James Rodríguez, Wendell Lira a Mohd Faiz Subri.

Nominovaní na Cenu Ferencu Puskása za najkrajší gól v termíne 1. 10. 2016 - 2. 7. 2017 podľa FIFA:
Deyna Castellanosová (Ven., Santa Clarita Blue Heat/USA): zápas MS hráčok do 17 rokov Venezuela - Kamerun (3. 10. 2016)

Olivier Giroud (Fr., FC Arsenal/Angl.): zápas anglickej Premier League FC Arsenal - Crystal Palace (1. 1. 2017)

Oscarine Masuluke (JAR, FC Baroka): zápas juhoafrickej Premier Soccer League FC Baroka - Orlando Pirates (30. 11. 2016)


Tagy: Olivier Giroud Arsenal Londýn

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Youtube

DISKUSIA