Bolt to s futbalovou kariérou myslí vážne: Ďalšia kapitola môjho života!

Usain Bolt čaká na testy v Borusii Dortmund
Usain Bolt čaká na testy v Borusii Dortmund

AUSTIN - Po svalovom zranení z majstrovstiev sveta v Londýne sa chystá Usain Bolt v blízkej dobe znovu začať trénovať. Tentoraz ale už nie s výhľadom na vrcholné atletické podujatia. Bývalý jamajský šprintér chce byť pripravený na avizovanú týždennú skúšku vo futbalovej Borussii Dortmund.

Osemnásobný olympijský víťaz a svetový rekordér v behu na 100 a 200 metrov tvrdí, že to s naštartovaním futbalovej kariéry myslí vážne. "Je to môj osobný cieľ. Nezaujíma ma, čo si o tom myslia ostatní. Keby som mal pocit, že na to nemám, povedal by som: Viete čo? Zabudnite na to! Nemám v úmysle sa strápňovať. Ak budem mať dojem, že na to mám, pokúsim sa o to. Je to sen a ďalšia kapitola môjho života," povedal tridsaťjedenročný Jamajčan novinárom počas Veľkej ceny USA formuly 1 v Austine, kde závod odštartoval a zviezol sa po okruhu s lídrom šampionátu Britom Lewisom Hamiltonom.

Lúčenie s kariérou na majstrovstvách sveta, kde sa musel uspokojiť s bronzom na stovke, mu pokazilo zranenie v štafete. "To stehno ma stále brzdí. Počas dvoch týždňov ale budem môcť znovu začať trénovať a vrátiť sa do formy. Potom uvidíme," uviedol Bolt, ktorého sponzorom je spoločnosť Puma, ktorá patrí aj medzi partnerov dortmundského klubu.

"Ich pozvanie platí stále. Ide len o mňa, aby som bol fit a v kondícii. Potom môžem ísť do testov a ukáže sa, ako na tom som," povedal veľký fanúšik Manchestru United.


Tagy: Usain Bolt Borussia Dortmund

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
eurosport.com; Video: Youtube

DISKUSIA