VIDEO Stretli sa veľké mená slovenského hokeja: Veľa rečí, no teraz sa to konečne aj realizuje!

Norbert Javorčík, Ľubomír Višňovský a Miroslav LažoNorbert Javorčík, Ľubomír Višňovský a Miroslav Lažo Zdroj: Ján Zemiar

BRATISLAVA - Spoločnosť HDC Slovakia predstavila vo štvrtok program podpory slovenského hokeja, ktorý stavia na moderných metódach vyvíjaných a koncipovaných na Slovensku. Svoj vstup do tohto unikátneho projektu ohlásil aj bývalý reprezentant SR Ľubomír Višňovský.

Hokejové diagnosticko-tréningové centrum HDC Slovakia predstavilo svoj program, ktorý je postavený na moderných metódach vyvíjaných na Slovensku. Pri zrode tejto metodiky stál aj bývalý tréner slovenskej reprezentácie do 18 rokov Norbert Javorčík, ktorý svoj úspech vidí práve v integrovaní tohto modelu do celoročnej prípravy tímu: "Počas našej prípravy sme pracovali s modelom individuálnej prípravy hráča. Tento model sa skladá zo siedmich základných oblastí prípravy hráča, ktoré sú navzájom prepojené a každá ovplyvňuje každú ďalšiu. Sú to všeobecná príprava, špeciálna príprava, zdravotný stav, regenerácia, výživa, pitný režim a v strede tohto všetkého je mentálna príprava."

Tréningové priestory a možnosti HDC však využívajú aj zahraničné kluby a hráči. "Dnes už význam HDC Slovakia presahuje hranice Slovenska. Čím ďalej tým viac sa v ňom pripravujú hráči z celého sveta a opäť nehovoríme len o profesionáloch, ale cestu do HDC Slovakia si nachádzajú aj mládežníci z rôznych kútov sveta," informoval generálny riaditeľ spoločnosti a bývalý hráč HC Slovan Bratislava Miroslav Lažo a dodal: "Dôkazom kvalít tohto projektu je aj to, že o prácu týchto ľudí, metodiku a systém sa zaujímajú také špičkové európske kluby."

Projekt oslovil aj bývalého vynikajúceho hráča a reprezentanta Ľubomíra Višňovského: "Po ročnej systematickej práci sa chalani z osemnástky dostali na úplne inú úroveň a svojimi výkonmi dokázali poblázniť celý národ. Zanechali mimoriadne presvedčivý dojem a to nielen herným prejavom, ale predovšetkým perfektnou fyzickou prípravou a psychickou odolnosťou. Musím priznať, že realizačný tím, ktorý viedol reprezentáciu odviedol výbornú prácu. V slovenskom hokeji je veľa ľudí, ktorí veľa rozprávajú, ale tu konečne vidím, že niekto aj svoje slová realizuje. Dejú sa tu konkrétne veci a prinášajú konkrétne výsledky a toto všetko ma presvedčilo, aby som vstúpil do tohto projektu a stal sa jeho ambasádorom," uviedol Višňovský.

Súčasťou kolektívu HDC Slovakia je aj mentálna trénerka mladých hokejistov Slavomíra Gazdíková. Tá považuje správne psychické nastavenie športovcov za to najdôležitejšie: "Individuálna mentálna príprava je základom kolektívneho úspechu. Spolupracujeme s hokejistami a tiež s celým realizačným tímom. Správna komunikácia a vysvetľovanie pokynov trénera smerom k hráčovi je podstatná, pretože určuje ako bude vzájomná spolupráca v kolektíve prebiehať."

Viac o téme: Ľubomír Višňovský Miroslav Lažo Norbert Javorčík HDC Slovakia Slavomíra Gazdíková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Ján Zemiar; VIDEO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články