VIDEO Javorčík o odchode z reprezentácie: Zvláštne hry vedenia hokejového zväzu

Norbert Javorčík
Norbert Javorčík

BRATISLAVA - Úspešný hokejový tréner Norbert Javorčík už nebude ďalej pri kormidle reprezentácie do 18 rokov, s ktorou na domácich majstrovstvách sveta žiaril. Chlapci hrali fantasticky a trápili aj veľkých papierových favoritov. Ani v jednom zápase výrazne nezaostávali a držali krok so svetovou elitou. Aj napriek výbornej vizitke Javorčík mení pôsobisko, i keď prvotne chcel pri reprezentácii zostať.

Norbert Javorčík sa uchádzal o prácu trénera slovenskej reprezentácie do 20 rokov. Prihlásil sa do výberového konania, lenže z toho víťaz nevzišiel. Vedenie SZĽH sa rozhodlo posunúť termín z dôvodov, ktoré zatiaľ verejnosť nepozná a nechcel ich prezradiť ani Javorčík: "Nepátral som po dôvodoch, prečo bolo výberové konanie posunuté. Vysvetlili sme si to, že sa výberové konanie posúva, ja som im vysvetlil svoj postoj, že už ďalej nemôžem otáľať s tým, aby som sa rozhodol o budúcnosti v tejto sezóne. Prečo bolo výberové konanie posunuté, ma až tak nezaujímalo. Svoje domnienky v tomto smere nechcem prezentovať."

I keď sa Javorčík spočiatku snažil skrížiť prácu v reprezentácii s povinnosťami pri mládeži v Banskej Bystrici, no nepodarilo sa to. Vybral si Bystricu. Ak by však vedenie SZĽH konalo promptnejšie, mohol by úspešný tréner ďalej pokračovať v práci v reprezentácii.


Tagy: Norbert Javorčík HDC Slovakia

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA