Nezastaviteľný Spartak čaká náročná skúška: Predĺži Trnava v šlágri famóznu sériu?

Na snímke radosť hráčov FC Spartak Trnava
Na snímke radosť hráčov FC Spartak Trnava

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava v ostatnom období robia radosť svojim priaznivcom. Zverenci 34-ročného trénera Nestora El Maestra po prehre pred dvoma mesiacmi (25. augusta) v Žiline s úradujúcim majstrom MŠK 1:3 v 6. kole najvyššej súťaže zabrali naplno, v ich podaní nasledovalo sedem víťazných duelov za sebou pri skóre 15:2 a posun z tretieho miesta na čelo tabuľky Fortuna ligy.

Líder klasifikácie FC Spartak má momentálne osembodový náskok pred druhým v poradí ŠK Slovan Bratislava. Hráči Trnavy prekonali postupne nováčika z Nitry (2:1), v Poprade "domáci" Prešov (2:0), ďalej zdolali v domácom prostredí Zlaté Moravce-Vráble (1:0), "vonku" Senicu (3:1), doma FC DAC 1904 Dunajská Streda (2:0), uspeli aj v Michalovciach (3:0) a naposledy vo víkendovom 13. kole na Štadióne Antona Malatinského proti "železiarom" z Podbrezovej (2:0). V novodobej ére samostatnej slovenskej ligy Trnavčania ešte neboli v takom výraznom trháku, v ich prípade to bolo dosiaľ maximálne o päť bodov. Z majstrovského titulu sa tešili v bývalom Československu pred dlhými 44 rokmi - v sezóne 1972/1973.

"Je to super séria. Nestáva sa to každý rok. Určite si ju vážime. Minulá sezóna bola, pokiaľ ide o výsledky, diametrálne odlišná. Veľmi sa z toho tešíme. Snáď nám vydrží čo najdlhšie," cituje oficiálna internetová stránka trnavského klubu slová kapitána "andelov" Borisa Godála.

Pod výborné výsledky FC Spartak sa podpisuje nielen pevná defenzíva (po Nitre /8/ inkasovala Trnava v doterajších trinástich kolách najmenej gólov - 9, pozn.), ale aj brankár. Iba 19-ročný Martin Vantruba prebral po Adamovi Jakubechovi, ktorý prestúpil do francúzskeho Lille, miesto medzi tromi žrďami - v dvanástich vystúpeniach si šesťkrát udržal čisté konto. "Červeno-čierni" si budú chcieť šnúru víťazstiev predĺžiť aj na pôde Trenčína, ktorý v ostatných piatich ligových súbojoch nezaváhal. Duel 14. kola na Sihoti sa uskutoční v nedeľu 29. októbra o 17.00 h. "Ideme tam s pokorou. Musíme byť skromní a ísť od zápasu k zápasu. Čaká nás náročný duel. Hráči Trenčína budú namotivovaní, veď cez víkend zdolali Dunajskú Stredu na súperovej pôde," skonštatoval stredopoliar FC Spartak Trnava Ján Vlasko.


Tagy: FC Spartak Trnava AS Trenčín Nestor El Maestro

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Roman Hanc

DISKUSIA