VIDEO Basketbalová reprezentácia má americkú posilu: Tréner Rudež srší veľkou spokojnosťou

Kyle Kuric, nový člen slovenskej reprezentácieKyle Kuric, nový člen slovenskej reprezentácie Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenský reprezentačný dres v basketbale si oblečie ďalší rodený Američan - Kyle Kuric. Prvým bol Andre Kones, ktorý sa už predstavil počas tohtoročného leta v európskej predkvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019.

Dvadsaťosemročný rozohrávač Kyle Kuric z ruského tímu Zenit Petrohrad bude k dispozícii 23. novembra v Poprade v zápase predkvalifikácie ME 2021 Slovensko - Macedónsko. Potvrdila to medzinárodná sekretárka Slovenskej basketbalovej asociácie Andrea Kulichová.

"Som veľmi spokojný, pretože všetci hráči reagovali na reprezentačnú pozvánku pozitívne. Na reprezentačnom zraze budeme mať k dispozícii obidvoch naturalizovaných hráčov, z ktorých vyberieme toho, ktorý sa predstaví v zápase s Macedónskom. Očakávam veľkú kulisu fanúšikov v modernej aréne v Poprade a všetci sa na zápas veľmi tešíme," uviedol reprezentačný tréner basketbalistov SR Ivan Rudež.

Počas pôsobenia v USA hrával Kuric za vysoškolský tím Memorial High school v Indiane. V roku 2008 bol zaradený do tímu Indiana All Star. Po absolvovaní vysokej školy sa pripojil k univerzitnému Luisville Cardinals, s ktorým úspešne pôsobil v NCAA. Profesionálnu kariéru v Európe začal v sezóne 2012/2013 v španielskom tíme CB Estudiantes Madrid.

V sezóne 2014/15 sa pripojil k tímu Herbalife Gran Canaria, s ktorým sa dostal až do finále EuroCupu. Tam nestačilo jeho družstvo v dvojzápase na ruský tím Chimki. Kyle Kuric bol zaradený do zostavy ALL EuroCup second team. S tímom Herbalife Gran Canaria získal v sezóne 2016 víťazstvo v Španielskom pohári, keď vo finále zdolali Barcelonu jednoznačne 79:59. uric bol vyhlásený za MVP Španielskeho pohára. V lete 2016 si pripísal štart v NBA Summer league za tím Phoenix Suns.

Počas tohto leta podpísal Kuric kontrakt s ruským veľkoklubom Zenitom Petrohrad, ktorý pôsobí v ruskej VTB lige. Po štyroch zápasoch tejto sezóny sa Zenit nachádza na druhej priečke tabuľky s bilanciou tri víťazstvá a jedna prehra. Kyle Kuric v sezóne 2017/18 dosahuje priemer 13,3 bodu na zápas, čo ho radí v produktivite celej súťaže na 17. miesto.

Kyle Kuric má za sebou silný životný príbeh. V novembri 2015 absolvoval operáciu na odstránenie tumoru na mozgu, ktorý mu bol diagnostikovaný dva dni predtým. Po náročnom zdravotnom a tréningovom procese sa dokázal vrátiť k profesionálnemu basketbalu po 5 mesiacoch v apríli 2016.

Viac o téme: Kyle Kuric
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: YouTube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy