VIDEO Manchesterské celky pred Ligou majstrov nezaváhali: Obrat Arsenalu a triumf Liverpoolu

Anthony Martial oslavuje gól Anthony Martial oslavuje gól Zdroj: SITA

LONDÝN - V šlágri 10. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Manchester United nad Tottenhamom Hotspur 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v 81. minúte po akcii na tri dotyky striedajúci Anthony Martial, ktorému po ďalekom výkope brankára Davida de Geu hlavou priťukol loptu Romelu Lukaku. Hostia nastúpili bez zraneného kanoniera Harryho Kanea.

Líder tabuľky Manchester City zvíťazil na ihrisku West Bromwich Albion 3:2 a v kolonke prehier má naďalej nulu. Pred United si udržal päťbodový náskok. Citizens sa ujali vedenia už v 10. minúte po góle Leroya Saného. Domáci síce vyrovnali zásluhou Jaya Rodrigueza, ale hostí o dve minúty poslal opäť do vedenia Fernandinho. Na 3:1 zvýšil v 64. minúte striedajúci Raheem Sterling. Gólovú definitívu zápasu dal v druhej minúte nadstaveného času domáci Matt Phillips.

FC Liverpool po troch zápasoch bez víťazstva naplno bodoval proti Huddersfieldu, nad ktorým triumfoval 3:0. Na konci prvého polčasu síce Mohamed Salah nepremenil pokutový kop, ale v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu sa strelecky presadili Daniel Sturridge a Roberto Firmino. Konečnú podobu výsledku dal v 75. min Georginio Wijnaldum.

Arsenal Londýn prehrával od 22. min so Swanseou 0:1, ale po zmene strán otočil výsledok vďaka presným zásahom Seada Kolašinaca a Aarona Ramseyho.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazila Chelsea na ihrisku Borunemouthu 1:0. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v 51. minúte Eden Hazard.

Manchester United - Tottenham Hotspur 1:0 (0:0)
Gól: 81. Martial.

FC Liverpool - Huddersfield 3:0 (0:0)
Góly: 50. Sturridge, 58. Firmino, 75. Wijnaldum.

Arsenal Londýn - Swansea City 2:1 (0:1)
Góly: 51. Kolašinac, 58. Ramsey - 22. Clucas

West Bromwich Albion - Manchester City 2:3 (1:2)
Góly: 13. Rodriguez, 90.+2 Phillips - 10. L. Sané, 15. Fernandinho, 64. Sterling.

Crystal Palace - West Ham United 2:2 (0:2)
Góly: 50. Milivojevič (z 11 m), 90.+7 Zaha - 31. Chicharito, 43. Ayew.

Watford - Stoke City 0:1 (0:1)
Gól: 16. Fletcher.

FC Chelsea - Bournemouth 0:1 (0:0)
​Gól: 51. Hazard.

Viac o téme: Manchester United Tottenham Hotspur Anthony Martial