Slovan zaváhal so Senicou už druhýkrát: Belasí hovoria o hanbe

Jakub Mareš (Slovan) a vpravo Dávid Richtárek v súboji o loptuJakub Mareš (Slovan) a vpravo Dávid Richtárek v súboji o loptu Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Posledná Senica ozbíjala v sobotu podvečer na Pasienkoch v 14. kole futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 Slovan o cenné body v boji o titul (2:2). Čosi podobné mu už vyparatila aj v augustovom 3. kole, keď s ním doma remizovala 1:1.

Kolaps "belasých" prišiel hneď na začiatku druhého polčasu, keď stratili vedenie 2:0. V ďalšom priebehu veľký favorit nedokázal využiť šance a hostia si podľa slov ich trénera Ladislava Hudeca odviezli z hlavného mesta na Záhorie "zlatý bod". Pritom vstup do zápasu bol v podaní Slovana výborný. Už v siedmej minúte vyšiel nacvičený signál z rohu, pri ktorom Dávid Holman našiel na bližšej žrdi Borisa Sekuliča 1:0. Po polhodine hry strelil z penalty už jeho jedenásty ligový gól v sezóne Jakub Mareš.

Ani srbský kapitán, ani český kanonier však po zápase dôvod na radosť po nečakanom výsledku nemali. "Nie prvýkrát sa stalo, že sme zachytili začiatok a dali rýchly gól. Po polhodine sme zvýšili na 2:0 a v prvom polčase sme kontrolovali hru, súper prakticky neprešiel cez polovicu," povedal pre web Slovana Sekulič, ktorý však nevedel nájsť odpoveď na otázku, čo sa stalo s obranou domácich pri góloch Denisa Dugu a Olivera Podhorina v rozpätí troch minút (46., resp. 49. min.): "Neviem si to vysvetliť. V kabíne sme sa na niečom dohodli a my po dvadsiatich sekundách dostaneme gól a o tri minúty dokonca ďalší. To už bolo veľmi zlé. Do konca zostávalo dosť času, aby sme víťazstvo strhli späť na našu stranu, no nezvládli sme to. Síce sme tlačili, no nemôžem povedať, že sme mali veľa šancí. Po vyrovnaní na 2:2 tam bolo dvadsať minút, keď sme ani nevystrelili na bránu. Na konci sme mali dve – tri dobré príležitosti, tie sme však nevyužili. Hráme v klube, kde si takéto veci nemôžeme dovoliť. Našou hrou si momentálne nezaslúžime nič. Prvý polčas bol v poriadku, ale ten druhý bol veľmi zlý. Ak chceme hrať v Slovane, tak sa takto nesmieme prezentovať. Neviem potom o akých cieľoch my rozprávame, keď posledné mužstvo v lige, a to so všetkou úctou k Senici, získalo tri body a z toho dva s nami. To, čo teraz ukazujeme, nie je dobré a nie je to pre Slovan."

Boris Sekulič (Slovan) strieľa Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Servítku pred ústa si nedával po súboji ani Mareš: "Môj gól opäť nič neznamená, keďže sa znovu zopakovali individuálne chyby, na ktoré v poslednom čase často doplácame. Nedokázali sme udržať dvojgólový náskok proti najhoršiemu tímu súťaže. Je to hanba," citoval ho portál fortunaliga.sk.

Slovan v tabuľke klesol na tretie miesto s 26 bodmi, druhá je už majstrovská Žilina s 27 bodmi. Tridsaťtribodový líder z Trnavy hral v nedeľu ešte záverečný zápas kola v Trenčíne.

Viac o téme: FK Senica ŠK Slovan Bratislava