Slovensko získalo prvé body do kvalifikácie: Drvivá výhra nad Luxemburskom

Ilustračné foto
Ilustračné foto

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Hádzanári Slovenska získali v nedeľu prvé dva body v I. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta mužov 2019 v Nemecku a Dánsku. Pod vedením kormidelníka Heineho Ernsta Jensena zdolali v Považskej Bystrici v stretnutí 2. kola 1. skupiny hráčov Luxemburska 36:19 (19:6) a v tabuľke sa posunuli na 2. miesto za Rusov, ktorí ešte v sobotu uspeli vo Vantaa proti domácim Fínom (35:22).

Slováci triumfom v premiérovom vystúpení proti Luxemburčanom pretrhli sedemzápasovú šnúru bez víťazstva (0 - 2 - 5) v kvalifikačných dueloch. Boj o jedinú postupovú priečku v 1. skupine bude pokračovať začiatkom nového kalendárneho roka. Jensenovi zverenci sa 4. januára predstavia na fínskej palubovke.

Výsledky - I. fáza kvalifikácie o postup na MS 2019 - 1. skupina - 2. kolo - nedeľa:
POVAŽSKÁ BYSTRICA
Slovensko - Luxembursko 36:19 (19:6)
Zostava a góly SR: T. Paul, Žernovič - D. Kalafut, Petro 1, Kopčo 3, M. Volentics 4, R. Antl 1/1, Michalka 5, P. Hruščák 3, Ľ. Ďuriš 3, M. Mikita 1, J. Mikita 4, M. Baláž, L. Urban 4, D. Krok 4, Guzy 3
Najviac gólov za Luxembursko: Bock 4, Weyer, Hoffmann a Krier po 3
pok. hody: 1/1 - 1/0, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Argyridis a Mouttas (obaja Cyp.), 1300 divákov

Hlasy:
Heine Ernst Jensen (tréner SR): "Som spokojný predovšetkým s prvým polčasom, hrali sme dobre v obrane a po zisku lopty sme boli efektívni v rýchlych protiútokoch. Pri strelách z diaľky stála naša obrana na pevných nohách. Keď sa Luxemburčania už dostali do šancí z iných pozícií, mali sme výborného Žernoviča v bránke. Teší ma, že aj mladí hráči dostali viac priestoru na palubovke, presadili sa a sú prísľubom do budúcnosti. Ďakujem divákom za skvelú atmosféru. Cítili sme sa ako doma."

Maik Handschke (tréner Luxemburska): "Bolo to zaslúžené víťazstvo Slovenska. Vedeli sme, čo nás čaká a bude náročné sa presadiť proti slovenskej obrane 0 - 6. Chýbal nám hráč, ktorý dokáže strieľať góly z diaľky, preto sme ťažko presadzovali cez stred defenzívy. Hrali sme naivne, príliš skoro zakončovali, nedokázali sme rozhýbať slovenskú obranu. Musíme sa poučiť z tejto vysokej prehry. V druhom dejstve sme ukázali morálku a jeho skóre 17:13 pre SR je z nášho pohľadu v poriadku."

Marián Žernovič (brankár SR): "Ďakujem považskobystrickému publiku, že nás prišli povzbudiť v takom počte. Som rád, že sme po nepresvedčivom výkone v Rusku potešili trénera. Kým v Petrohrade bolo po prvom polčase už rozhodnuté o osude duelu, dnes sme to naopak v prvej tridsaťminútovke rozhodli my."

Christian Bock (hráč Luxemburska): "Som veľmi sklamaný z nášho výkonu. Dnešný duel sme si predstavovali úplne inak. Chceli sme odohrať dobrý zápas, ale nedisciplinovanosťou nás súper v I. polčase prevalcovali tak, ako sa nám to už dlho nestalo."


Tagy: Slovensko Luxembursko

Zdroj:
SITA
Foto:
slovakhandball.sk

DISKUSIA