Slovnaft Cup prichádza s veľkou novinkou: Toto sme na Slovensku ešte nemali!

Logo Slovnaft Cupu
Logo Slovnaft Cupu

BRATISLAVA - Prvýkrát v histórii slovenskej pohárovej futbalovej súťaže sa stane, že v televízii odvysielajú žreb, navyše na netradičnom mieste - benzínovej stanici.

Štvrťfinále tohto ročníka Slovnaft Cupu 2017/2018 sa uskutoční v utorok 31. októbra od 12.00 h v priamom prenose televízie 213 ako aj na internetovej stránke futbalnet.sk. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V osmičke klubov, ktorá sa predstaví vo štvrťfinále národného pohára, je päť účastníkov najvyššej dlhodobej súťaže Fortuna ligy - ŠK Slovan Bratislava (obhajca prvenstva), FC Spartak Trnava, MŠK Žilina, FC DAC 1904 Dunajská Streda a MFK Ružomberok, ďalej dvojica druholigistov FK Poprad a MFK Tatran Liptovský Mikuláš a aj jeden treťoligista - líder III. ligy Západ TJ Iskra Borčice.

"Už pri osemfinále sme divákom sprostredkovali priamy prenos prostredníctvom internetu. Táto akcia sa stretla s pozitívnymi ohlasmi. Preto sme oslovili televíziu 213 a štvrťfinálové dvojice sa budú ťahať z osudia aj na tomto športovom programe," uviedol pre oficiálnu internetovú stránku Slovenského futbalového zväzu marketingový riaditeľ SFZ Jaroslav Šišolák.

Šéfredaktor TV 213 René Stern skonštatoval: "V spolupráci so SFZ a Slovnaftom sme sa rozhodli, že zápasy Slovnaft Cupu zatraktívnime aj priamym prenosom zo žrebu. Myslím si, že takéto niečo ešte v našich končinách nikto nerobil. Som rád, že budeme prví. Žreby rôznych európskych či svetových súťaží bývajú veľmi atraktívne. Skúsime niečo v skromnejšom vydaní vymyslieť aj na podporu domáceho pohára."

Žreb Slovnaft Cupu nebude v priestoroch sídla SFZ, ale v novovybudovanej čerpacej stanici na Prístavnej ulici v Bratislave. "Už samotné dejisko žrebu je veľmi atypické, netradičné a tým zároveň veľmi zaujímavé. Na čerpacej stanici sa ešte futbalové guľôčky neotvárali. Verím, že sa nám podarí dostať na miesto činu aj zaujímavých hostí, zástupcov zainteresovaných klubov a zo žrebu Slovnaft Cupu bude zaujímavá šou," doplnil René Stern. Podľa webu SFZ sa štvrťfinálový žreb uskutoční pod taktovkou trénerského "barda" Karola Peczeho.

Celkové prvenstvo v slovenskej pohárovej súťaži obhajuje ŠK Slovan Bratislava: "belasí" si 1. mája 2017 poradili vo finálovom dueli v NTC Poprad s druholigovým MFK Skalica presvedčivo 3:0 a získali trofej.


Tagy: Slovnaft Cup

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
futbalsfz.sk

DISKUSIA