Keď sa mieša politika s futbalom: Katalánska senzácia, Real Madrid hlasoval proti lige!

Sklamaný Cristiano Ronaldo Sklamaný Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

GIRONA - Futbalisti Realu Madrid v 10. kole španielskej La Ligy nečakane prehrali na pôde katalánskej Girony 1:2. Úradujúci majster stráca na vedúcu Barcelonu už osem bodov a výrazne si skomplikoval šance na obhajobu titulu.

"Biely balet" po prvom polčase viedol gólom Isca. Domáci však na začiatku druhého dejstva v priebehu štyroch minút otočili nepriaznivý vývoj. Vyrovnanie zariadil Cristian Stuani a zisku cenných troch bodov rozhodol Cristian Portu.

Zápasu dodala výrazne špecifickú príchuť aj aktuálna politická situácia v Španielsku. Vzhľadom k piatkovému vyhláseniu nezávislosti Katalánska ide nielen pre Gironu, ale celý región o veľké víťazstvo. Navyše proti slávnemu Realu, najväčšiemu rivalovi FC Barcelona a najznámejšieho katalánskeho klubu.

Na hanebnú prehru zareagoval po svojom aj promadridský denník Marca. Senzáciu v podaní zverencov trénera Zinedina Zidana označil titulkom "Madrid hlasoval proti lige".

Viac o téme: Real Madrid FC Girona
  • Zdroj: TASR, športky