Ohlasy médií na štvrtý titul Hamiltona: Zapísal sa medzi najväčšie hviezdy!

Lewis Hamilton sa stal štvrtýkrát šampiónom Formuly 1
Lewis Hamilton sa stal štvrtýkrát šampiónom Formuly 1

MEXICO CITY - Ohlasy svetových médií na štvrtý majstrovský titul Lewisa Hamiltona v motoristickom seriáli F1 po nedeľňajšej Veľkej cene Mexika v Mexico City:

Sky Sports (V. Brit.): "Lewisa Hamiltona po štvrtý raz korunovali majstrom sveta F1. V prvom kole Veľkej ceny Mexika do neho narazil rival Sebastian Vettel, ale Hamilton si zaistil titul po prepracovaní sa na bodované pozície. Jazdec Ferrari Vettel skončil len štvrtý. Hamiltonov počin z neho urobil najúspešnejšieho britského jazdca formuly 1, v historickom poradí sa dotiahol na Vettela a Alaina Prosta. Pred ním sú už len Juan Manuel Fangio a rekordný Michael Schumacher."

BBC (V. Brit.): "Lewis Hamilton si na Veľkej cene Mexika zabezpečil štvrtý majstrovský titul napriek tomu, že skončil na deviatom mieste po kolízii so Sebastianom Vettelom. Hamiltonov štvrtý titul z neho bez diskusie činí najúspešnejšieho britského pilota histórie F1, má na konte o jeden titul viac ako Jackie Stewart. So štyrmi titulmi sa pridal k Vettelovi a Alainovi Prostovi, po prejazde cieľom si rukami zakrýval priezor na helme, spomalil a vychutnal si víťazné kolo. Vettel zastavil pri ňom a tlieskal mu."

The Guardian (V. Brit.): "Lewis Hamilton je prvým Britom so štyrmi titulmi v F1. Rekordný titul sa mu podarilo získať na VC Mexika, hoci finišoval deviaty a pripojil sa k elite tohto športu. Štyri tituly na konte majú aj Sebastian Vettel a Alain Prost, ešte úspešnejší sú Juan Manuel Fangio a Michael Schumacher."

iDnes (ČR): "Lewis Hamilton je majstrom sveta, úžasná stíhacia jazda Sebastianovi Vettelovi nepomohla. Hamilton a Vettel išli po vzájomnej kolízii hneď v prvom kole do boxov, potom sa predierali radom pomalších jazdcov a ani jeden z nich nedosiahol na pódium. To znamenalo jediné - dve kolá pred koncom už Hamiltona nemôžu prekonať a po štvrtý raz sa stal šampiónom F1. Tridsaťdvaročný Hamilton nadviazal na tituly z rokov 2008, 2014 a 2015 a zapísal sa medzi najväčšie hviezdy formuly 1."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "V Mexiku štvrtý titul pre Lewisa Hamiltona, Brit si ho zabezpečil dve kolá pred koncom sezóny. Sebastian Vettel si pokazil preteky hneď po štarte, keď sa dostal do kontaktu s Maxom Verstappenom a Hamiltonom, ale potom predviedol veľmi dobrú stíhaciu jazdu."

Autosport.com: "V Mexiku vyhral Max Verstappen, zatiaľ čo Lewis Hamilton prežil kolíziu s rivalom Sebastianom Vettelom a získal štvrtý titul majstra sveta. Verstappen sa v prvej zákrute drzo pretlačil cez Vettela, vyhol sa kontaktu a dominoval počas celých pretekov. Vettel si poškodil predné krídlo, keď spôsobil defekt pravej zadnej pneumatiky na monoposte Hamiltona. Hoci Vettel skončil štvrtý, v boji o titul mu to nestačilo a radoval sa Hamilton."


Tagy: Lewis Hamilton Formula 1

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA