Rybáriková nestačila Nemke Julii Görgesovej: Magda mi znepríjemnila život

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: SITA

ČU-CHAJ - Slovenskej tenistke Magdaléne Rybárikovej nevyšiel vstup do "malých" MS v čínskom Ču-chaji. Nemke Julii Görgesovej podľahla v skupina Azalea 1:6, 6:7 (5) a skomplikovala si šance na postup do semifinále, kam postúpia iba víťazky štyroch trojčlenných skupín. V ďalšom zápase na WTA Elite Trophy sa slovenská jednotka v stredu o 8.00 SEČ stretne s najvyššie nasadenou Francúzkou Kristinou Mladenovicovou, Ak si chce udržať vyhliadky na postup, musí zvíťaziť 2:0 na sety.

Rybáriková si suverénne vyhrala úvodné podanie, v ďalšom priebehu prvého setu však už neuhrala ani jediný gem. Görgesová kvalitne servovala, pri dlhších výmenách tlačila Slovenku do defenzívy. Nemka si bez problémov dokázala poradiť aj so slajzovanými údermi súperky, ktoré sú veľkou zbraňou wimbledonskej semifinalistky. V druhom dejstve Rybáriková za stavu 5:6 odvrátila mečbal a vynútila si tajbrejk, v ňom však ťahala za kratší koniec. Zmazala síce manko 1:4 a vyrovnala na 5:5, no záver patril Görgesovej, ktorá vyrovnala vzájomnú bilanciu s Rybárikovou na 1:1.

Nemka bola po triumfe nad finalistkou turnaja WTA v Linzi spojkojná. "Prvý set bol jasne v mojej réžii, vedela som však, že ešte ani zďaleka nemám víťazstvo v suchu. Na "malých" MS totiž štartujú iba kvalitné hráčky, ktoré nič nedajú zadarmo. Magda v druhom sete zmenila taktiku a znepríjemnila mi život. Som rada, že som to napokon zvládla. Chcem sa poďakovať môjmu čínskemu fanklubu za podporu," uviedla v pozápasovom interview víťazka turnaja o Kremeľský pohár v Moskve.

Viac o téme: Magdaléna Rybáriková