Ramosa mrzí situácia v Španielsku: Je ťažké si predstaviť ligu bez Barcelony!

Kapitán Realu Madrid Serio RamosKapitán Realu Madrid Serio Ramos Zdroj: TASR

MADRID - Kapitán futbalistov Realu Madrid Sergio Ramos dúfa, že napätá politická situácia v Katalánsku pravdepodobne nespôsobí odchod Barcelony zo španielskej ligy.

Súťaž bez úhlavného rivala si tridsaťjedenročný obranca nedokáže predstaviť. Katalánsko v piatok vyhlásilo nezávislosť, ktorú ale madridská vláda neuznala a následne regiónu obmedzila autonómiu a prevzala nad ním moc. Už skôr sa špekulovalo o tom, že by Barcelona a ďalšie katalánskej kluby v prípade odtrhnutia od Španielska mohli hrať ligovú súťaž v inej krajine. Súboje Realu s Barcelonou pritom dlhodobo patrí k najsledovanejším futbalovým zápasom po celom svete.

"Je ťažké si predstaviť La Ligu bez Barcelony. Chcel by som, aby tu pokračovala a nič sa nemenilo," povedal Ramos rozhlasovej stanici Onda Cero. "Situácia v Španielsku ma bolí, pretože myslím, že sme spoločne silnejší. Je mi ľúto, že takto teraz Španielsko vníma okolitý svet," doplnil reprezentačný obranca.

Barcelona má po desiatich kolách španielskej ligy na čele tabuľky už osembodový náskok na tretí Real Madrid. Obhajca titulu naposledy v nedeľu aj s Ramosom v zostave prekvapujúco prehral na ihrisku katalánskeho nováčika Girony 1: 2.

Viac o téme: Real Madrid Sergio Ramos
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články