Tvrdý konkurenčný boj: Mal to povedať hneď po Tour! Vinokurov dostal úder pod pás

Fabio Aru
Fabio Aru

ASTANA - Odchod talianskeho cyklistu Fabia Arua z Astany do tímu SAE Emirates bude mať zrejme právnu dohru. Kazašská stajňa totiž mieni svojho doterajšieho lídra zažalovať o náhradu škody. Vyhlásil to manažér Astany Alexander Vinokurov.

"Budeme od neho požadovať nejakú kompenzáciu za spôsobenú škodu, pretože sme ostali bez špičkového jazdca. Sme vďační, že v našom tíme strávil toľko rokov, takže je to nepríjemné, ale sám si vybral," povedal Vinokurov na adresu dvadsaťsedemročného víťaza Vuelty z roku 2015 .

Tím SAE Emirates potvrdil v polovici októbra, že sa s Aruom dohodol na trojročnej zmluve. Astana pritom dúfala, že lídra udrží vďaka klauzule, podľa ktorej by musel zostať, ak by tím dorovnal ponuku konkurencie. Aru ale chcel po šiestich rokoch zmenu a podľa niektorých informácií sa musel dokonca zo zmluvy vykúpiť.

O jeho chystanom odchode informovali už skôr niektoré médiá, Vinokurov ale tvrdí, že tím o tom do poslednej chvíle nič nevedel. "Teraz to bude na právnikoch, nedal nám inú možnosť. Mal nám to povedať hneď po Tour, aby sme sa mohli priateľsky dohodnúť," povedal Vinokurov.

"S uvoľneným rozpočtom sme mohli podpísať iného jazdca, ako je napríklad Rigoberto Urán. Vtedy na to bol ešte čas. Teraz už nenájdeme nikoho, všetci sú niekde viazaní," dodal.


Tagy: Astana Fabio Aru Alexander Vinokurov SAE Emirates

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR

DISKUSIA