Slováci žiarili v Lige majstrov: Bakoš, Haščák a Miklík v úlohe kanonierov

Martin Bakoš nepomohol Libercu k výhreMartin Bakoš nepomohol Libercu k výhre Zdroj: hcbilitygri.cz

LIBEREC - Hokejisti českého tímu Bílí Tygři Liberec prehrali v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov s Frölundou Indians 2:3.

Domácim nepomohli ani gól a asistencia slovenského útočníka Martina Bakoša. Odveta je na programe o týždeň vo Švédsku.

Víťazný návrat do fínskeho JYP Jyväskylä, navyše okorenený gólom, zažil slovenský útočník Michel Miklík. Ten v 11. minúte fínskeho derby s Tapparou Tampere otvoril skóre duelu, jeho tím napokon vyhral 3:1. Pri jedinom góle hostí asistoval ďalší slovenský útočník Tomáš Záborský.

Třinec vyhral na ľade Malmö 2:1, pri víťaznom góle Poliaka Arona Chmielewského v 58. minúte asistoval slovenský útočník Vladimír Dravecký.

Hrdinom Komety Brno bol slovenský útočník Marcel Haščák, ktorý sa dvomi presilovkovými gólmi výrazne pričinil o víťazstvo 4:3 nad švajčiarskym Zugom. Haščák v tretej tretine zlomil nerozhodný stav, keď zvýšil na 3:2 a 4:2. Hostia v závere už len skorigovali.

Liga majstrov, 1. zápasy osemfinále:

Bílí Tygři Liberec - Frölunda Indians 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 10. BAKOŠ, 44. Krenželok (BAKOŠ) - 25. Stalberg, 29. Lundqist, 54. Dahlin

JYP Jyväskylä - Tappara Tampere 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 11. MIKLÍK, 42. Suomela, 57. Tuppurainen - 48. Jasu (ZÁBORSKÝ)

Malmö Redhawks - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 22. Hardt - 41. Svačina, 58. Chmielewski (DRAVECKÝ)

HC Kometa Brno - EV Zug 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Góly: 3. Süss, 37. Mallet, 49. HAŠČÁK, 57. HAŠČÁK - 29. Stalberg, 39. Suri, 60. McIntyre

Red Bull Salzburg (Rak.) - Växjö Lakers (Švéd.) 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 3. Schiechl, 7. Pallestrang - 37. Fröberg

Adler Mannhem (Nem.) - Brynäs IF (Švéd.) 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 35. a 58. Plachta - 15. Paille, 30. Hirsch, 36. Jensen

SC Bern (Švaj.) - Red Bull Mníchov (Nem.) 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 14. Ebbett, 27. Krüger - 22. Aucoin, 24. Eder, 59. Kastner

Zürich SC Lions (Švaj.) - Nottingham Panthers (V. Brit.) 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 9. Guerra, 46. Wick, 56. Pettersson - 41. Perlini

Viac o téme: Kometa Brno Marcel Haščák Michel Miklík Tappara Tampere JYP Jyväskylä Martin Bakoš Bílí Tygři Liberec Frölunda Indians