VIDEO Halloweensky súboj začal minútou ticha za obete tragédie: Skvelý výkon Bookera

Caris LeVert (22) bráni Devina Bookera(1)Caris LeVert (22) bráni Devina Bookera(1) Zdroj: SITA

NEW YORK - Rozohrávač Devin Booker režíroval víťazstvo basketbalistov Phoenixu na palubovke Brooklynu 122:114 v utorkovom zápase NBA. Booker nastrieľal 32 bodov a Suns si pripísali prvý triumf na päťzápasovom tripe u súperov, celkovo tretí v sezóne.

Dôležitým faktorom úspechu hostí bolo aj 14 bodov T.J. Warrena v poslednej štvrtine, do ktorej nastupoval s nožom na krku - piatimi faulami. "Museli sme podstúpiť risk vrátiť ho späť do zápasu, aby sme rozhýbali našu ofenzívu. Keď sa obrana domácich sústredila na Devina, uvoľnil sa priestor pre T. J.," vysvetlil dočasný kouč Phoenixu Jay Triano.

Halloweensky súboj v Barclays Center v New Yorku sa začal minútou ticha za obete tragédie, ktorá sa stala v ten istý večer neďaleko dejiska zápasu Muž neskôr identifikovaný ako Sayfullo Saipov pôvodom z Uzbekistanu na prenajatom pickupe vošiel na cestičku určenú pre cyklistov a chodcov a zrážal ich zaradom. Tragédia vyšetrovaná ako teroristický čin si dosiaľ vyžiadala osem obetí, ďalších 11 ľudí je vážne zranených. Autobus s hráčmi Phoenixu dorazil do dejiska zápasu s omeškaním v dôsledku tohto incidentu.

Súboj veľkých individualít Giannis Antetokunmpo verzus Russell Westbrook sa skončil v Milwaukee jednoznačným triumfom Oklahoma City (110:91). Úradujúcemu MVP Westbrookovi síce k štvrtému triple-double v sezóne chýbala jedna asistencia (12 bodov, 10 doskokov, 9 asistencií), ale jeho neomylná ruka pravidelne nachádzala Stevena Adamsa a k tomu 20-bodový Paul George premieňal dôležité trojky. Na druhej strane najlepší strelec súťaže Antetokunmpo iba po druhý raz v sezóne neprekonal hranicu 30 bodov (28) a v prvej štvrtine s dvoma faulami sedel na lavičke dlhšie ako zvyčajne. "Dobre sme si posúvali loptu a utvárali si hodnotné strelecké pozície. Možno to bolo občas viac ležérne, ale celkovo sme odviedli dobrú robotu v ofenzíve," pochválil svojich hráčov tréner Oklahoma City Billy Donovan. "Russell nastolil tempo a pravidelne nás dostával do pozícii, kde sa nám otvoril široký priestor na zakončenie," pochválil Westbrooka spoluhráč Paul George.

Indiana - Sacramento 101:83 (24:13, 31:17, 14:18, 32:35)
Najviac bodov: Bojan Bogdanovič 17, T. Young 15, Oladipo 14 - Fox 18, Randolph 12, Labissiére a Hill po 8

Brooklyn - Phoenix 114:122 (24:30, 29:29, 35:28, 26:35)
Najviac bodov: Russell 33, Hollis-Jefferson 31, Dinwiddie - Booker 32 (5 trojok), M. James 24, Warren 20 (11 doskokov)

Milwaukee - Oklahoma City 91:110 (23:31, 19:29, 22:25, 27:25)
Najviac bodov: Antetokunmpo 28, Vaughn a Middleton po 9 - P. George 20 (4 trojky), C. Anthony a Jerami Grant po 17

Los Angeles Lakers - Detroit 113:93 (25:22, 33:23, 29:27, 26:21)
Najviac bodov: Randle 17, Kuzma 16 (4 trojky), Nance 14 (12 doskokov) - T. Harris a R. Jackson po 18, I. Smith 12