VIDEO Ronaldova družina si v šlágri vylámala zuby na Tottenhame, ďalší šok pre Dortmund

Sklamaný Cristiano Ronaldo a hráči Realu po inkasovanom góleSklamaný Cristiano Ronaldo a hráči Realu po inkasovanom góle Zdroj: SITA

LONDÝN/DORTMUND - Futbalisti Tottenhamu Hotspur triumfovali v stredajšom šlágri 4. kola H-skupiny Ligy majstrov 2017/2018 na domácom štadióne nad Realom Madrid 3:1 a zabezpečili si postup do osemfinále.

Domáci Spurs sa dostali do prvej väčšej šance už v 11. minúte, keď hostia pokazili rozohrávku, Harrymu Kaneovi nevyšiel lob cez Kika Casillu. V 27. minúte však už tribúny vo Wembley jasali. Harry Winks poslal dlhý pas za obranu na Kierana Trippiera, ktorý našiel prízemným centrom z pravej strany Dele Alliho, a ten v sklze otvoril skóre. Gól však platiť nemal, keďže Trippier stál v ofsajde. Na druhej strane mal dve dobré príležitosti Cristiano Ronaldo. Prvú vytlačil Hugo Lloris, pri druhej namieril portugalský útočník do stredu bránky. V 41. minúte mohol pridať druhý gól Kane, ale trafil len do Sergia Ramosa.

Sklamaný Cristiano Ronaldo a Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA
V druhom dejstve sa domáci zamerali na obranu a brejky, jeden z nich im vyšiel v 56. minúte. Hrdinom duel sa stal Alli, ktorého tečovaná strela skončila za bezmocným Casillom. V 65. minúte po ďalšom rýchlom protiútoku definitívne rozhodol Christian Eriksen - 3:0. Desať minút pred koncom znížil Ronaldo na 1:3, no to už nič nezmenilo na prehre "bieleho baletu".

V druhom zápase H-skupiny remizovala Borussia Dortmund na domácej pôde s APOEL Nikózia 1:1. Domácich poslal do vedenia Raphael Guerreiro a po zmene strán vyrovnal Mikael Pote. Tottenham má s 10-timi bodmi istý postup, Real je so siedmimi druhý, Dortmund a APOEL majú na konte dva.

H-skupina:

Tottenham Hotspur (Angl.) - Real Madrid (Šp.) 3:1 (1:0)
Góly: 27. a 56. Dele Alli, 65. Eriksen - 80. Cristiano Ronaldo, rozhodoval: Cakir (Tur.)

Tottenham: Lloris - Alderweireld (24. Sissoko), D. Sánchez, Vertonghen - Trippier, Winks (66. Dembélé), Dier, B. Davies - Eriksen - H. Kane (79. Llorente), Dele Alli

Real: Casilla - Achraf, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo - Modrič (81. T. Hernández), Casemiro, T. Kroos - Isco (74. Borja Mayoral) - Benzema (74. Asensio), Cristiano Ronaldo

Borussia Dortmund (Nem.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 1:1 (1:0)
Góly: 29. R. Guerreiro - 51. Poté, rozhodoval: Jug (Slovin.)

Dortmund: Bürki - Bartra, Papastathopulos, Toprak (87. Schürrle), R. Guerreiro (72. Schmelzer) - Weigl - Kagawa, M. Götze - C. Pulisic, Aubameyang - Philipp (65. Jarmolenko)

Nikózia: Nauzet Pérez - Jesus Rueda, Merkis, Carlao - Vuros, N. Alexandru (46. Sallai) - Vinicius, Nuno Morais, Zahid - Poté (74. Camargo), Aloneftis (82. Farías)