VIDEO Hamšík s Neapolom v šlágri opäť nezastavili Citizens, Šachtar s Feyenoordom nezaváhal

Ilkay Gundogan a Marek Hamšík v súboji o loptuIlkay Gundogan a Marek Hamšík v súboji o loptu Zdroj: SITA

NEAPOL - Už istú miestenku vo vyraďovačke majú aj hráči Manchestru City, ktorí zvíťazili v šlágri na pôde SSC Neapol 4:2.

V zápase F-skupiny sa na štadióne San Paolo dostal do vedenia Neapol vďaka Lorenzovi Insignemu, no Manchester City dokázal otočiť v rozmedzí štrnástich minút rozdelených polčasom. V 34. vyrovnal Nicolas Otamendi a tri minúty po zmene strán John Stones. Obaja sa presadili hlavou po rohových kopoch. V 62. minúte bolo však opäť skóre nerozhodné, z pokutového kopu trafil Jorginho - 2:2. Triumf City zariadil v 69. minúte Sergio Agüero, ktorý sa stal historicky najlepším strelcom klubu vo všetkých súťažiach. V závere zvýšil na 4:2 Raheem Sterling.

Nicolas Otamendi a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

V druhom skupinovom zápase si ukrajinský Šachtar Doneck poradil s Feyenoordom Rotterdam 3:1 a s deviatimi bodmi sa výrazne priblížil postupu do osemfinále.

F-skupina:

Šachtar Doneck (Ukr.) - Feyenoord Rotterdam (Hol.) 3:1 (2:1) - hralo sa v Charkove
Góly: 17. a 68. Marlos, 14. Ferreyra - 12. N. Jörgensen, rozhodoval: Sidiropulos (Gréc.)

Doneck: Piatov - Butko, Chočolava, Ordec, Ismaily - Fred, Stepanenko - Marlos, Taison, Bernard (72. Alan Patrick) - Ferreyra (89. Dentinho)

Feyenoord: Br. Jones - Nieuwkoop, St. Juste, Tapia (72. Diks), Haps - El Ahmadi - Amrabat, Vilhena - Berghuis, N. Jörgensen (80. S. Larsson), Boetius

SSC Neapol (Tal.) - Manchester City (Angl.) 2:4 (1:1)
Góly: 21. L. Insigne, 62. Jorginho (z pok. kopu) - 34. Otamendi, 48. Stones, 69. Agüero, 90.+ Sterling, rozhodoval: Brych (Nem.)

Neapol: Reina - Hysaj, Raul Albiol, Koulibaly, Ghoulam (31. Maggio) - Jorginho (82. Ounas) - Allan (75. Rog), HAMŠÍK - José Callejón, Mertens, L. Insigne

Manchester City: Ederson - Danilo, Stones, Otamendi, Delph - Fernandinho, Gündogan (71. David Silva) - Sterling, De Bruyne, L. Sané (90. Gabriel Jesus) - Agüero (76. Bernardo Silva)