VIDEO Portskí draci si v odvete poradili s Lipskom, monacké kniežatá vybojovali bod v Istanbule

Alex TellesAlex Telles Zdroj: SITA

ISTANBUL/PORTO - Hráči AS Monaco remizovali na pôde Besiktasu Istanbul 1:1. Turecký tím je s desiatimi bodmi na čele tabuľky, "kniežatá" sú s dvoma na poslednej priečke. Úvodný duel stredajšieho programu LM odštartovali aktívnejšie domáci futbalisti, ktorí si utvorili tlak, no gól z neho nevyťažili.

Monaco sa postupe osmelilo smerom dopredu. V 37. minúte nacentroval Stevan Jovetič na hranicu malého vápna, kam si nabehol Rony Lopes, ale zblízka nedokázal prestrčiť loptu za brankára. V prvej minúte nadstaveného času však už hostia udreli. Lopes spoza šestnástky obstrelil obrancu a brankár nestihol zasiahnuť. Domácim sa podarilo vyrovnať krátko po zmene strán. Ricardo Quaresma si v šestnástke zasekol loptu, Jorge ho poslal k zemi a nariadenú penaltu premenil Cenk Tosun. V ďalšom priebehu si obe mužstvá vypracovali viacero dobrých šancí, ale gól už nepadol.

Druhý zápas skupiny medzi FC Porto a RB Lipskom sa skončil 3:1, oba tímy ešte majú šancu na postup.

G-skupina:

Besiktas Istanbul (Tur.) - AS Monako (Fr.) 1:1 (0:1)
Góly: 54. Tosun (z pok. kopu) - 45.+ Rony Lopes, rozhodoval: Tagliavento (Tal.)

Besiktas: Fabricio Ramírez - Gonul, Pepe, Tošič (69. Medel), Adriano - Hutchinson (83. Talisca), Tolgay Arslan (75. Mitrovič) - Quaresma, Özyakup, Babel - Tosun

Monako: Subašič - Raggi, Jemerson, Glik, Jorge - Joao Moutinho, Fabinho, Tielemans (74. Carrillo) - Lemar (26. Jovetič), B. Keita, Rony Lopes (85. Tosun)

FC Porto (Portug.) - RB Lipsko (Nem.) 3:1 (1:0)
Góly: 13. Héctor Herrera, 61. Danilo Pereira, 90.+ M. Pereira - 48. Werner, rozhodoval: Hategan (Rum.)

Porto: José Sá - Ricardo Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles - Danilo Pereira, Héctor Herrera - J. Corona (72. M. Pereira), Brahimi (89. D. Reyes) - Marega (13. André) - Aboubakar

Lipsko: Gulácsi - Bernardo, Orban, Upamecano, Halstenberg (46. Klostermann) - Kampl, N. Keita - Bruma (46. Werner), Forsberg - Sabitzer, Augustin (75. Y. Poulsen)