Guardiola vyzdvihol Hamšika a spol.: V tomto sú momentálne najlepší na svete!

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: Profimedia

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol si výrazne skomplikovali šance na postup do osemfinále Ligy majstrov. Po domácej prehre 2:4 s Manchestrom City strácajú na druhý Šachtar Doneck už šesť bodov a ani dve víťazstvá im nemusia stačiť na účasť vo vyraďovačke. Ukrajinci potrebujú na postupovú definitívu bod, veľa napovie už vzájomný súboj oboch tímov 21. novembra na neapolskom San Paole.

Proti Manchestru City začali "partenopei" v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom aktívne. Po góle Lorenza Insigneho sa ujali vedenia, hosťom sa však ešte do prestávky podarilo vyrovnať a po zmene strán strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Hru Neapola však ocenil aj tréner Manchestru City Pep Guardiola. "Počas dvoch týždňov sme dvakrát zdolali fantastický tím, ktorý nás prvých 20 minút "masakroval"," povedal španielsky kouč na margo zápasu na tlačovej konferencii: "Chceli sme ich zatvoriť na ľavej strane, kde majú Ghoulama, Hamšíka, Jorginha a Insigneho - neuveriteľné možnosti pre krátke prihrávky. V nich je momentálne Neapol najlepší tím na svete. Chceli sme ich pritlačiť, ale s Pepom Reinom v bránke to bolo nemožné. Som šťastný, ako sme zareagovali za stavu 0:1. Je to pre nás veľké víťazstvo, lebo dokazuje, že môžeme vyhrať kdekoľvek," cituje Guardiolu portál football-italian.net.

Viac o téme: Pep Guardiola Marek Hamšík SSC Neapol
  • Zdroj: TASR, SITA