Gombos nastúpi v Bratislave ako obhajca titulu: Som pripravený zabojovať o najlepší výsledok!

Norbert Gombos
Norbert Gombos

BRATISLAVA - Domáci obhajca titulu Norbert Gombos vstúpi do budúcotýždňového bratislavského tenisového turnaja ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open po štyroch prehrách v rade, ale v predmetnom dejisku ťahá šnúru siedmich zápasových úspechov vrátane Davisovho pohára.

"Som fit, cítim sa fajn a som pripravený zabojovať o čo najlepší výsledok," vyhlásil 27-ročný galantský rodák. "Je pravda, že ostatné štyri turnaje mi nevyšli podľa predstáv a trošku mi chýbala forma, ale poctivo sa pripravujem a doma sa mi hrá dobre. Mám totiž v zázemí celý tím a k tomu priamu podporu od blízkych a kamarátov. Dúfam, že mi prostredie v Bratislave znova pomôže. Vždy ma burcuje ešte viac bojovať, umocňuje moju motiváciu," podotkol Gombos.

Zverenec Ladislava Simona v rámci programu Národného tenisového centra triumfoval na prelome septembra a októbra na challengeri vo francúzskom Orléanse, ale potom sa mu nedarilo: "Každé jedno víťazstvo by mi prospelo... Najviac ma, samozrejme, mrzela prehra s domácim Lorenzom Sonegom z náskoku 6:2, 5:2 a dovedna štyroch mečbalov. On napokon vyhral celý ten turnaj v talianskom Ortisei. Na challengeri vo francúzskom Breste som ako obhajca trofeje na úvod podľahol ďalšiemu neskoršiemu šampiónovi - tiež domácemu Corentinovi Moutetovi."

Gombos medzi dvoma spomenutými nezdarmi nestačil na grandslamového finalistu Marcosa Baghdatisa na hlavnej profesionálnej úrovni ATP World Tour vo švédskom Štokholme (aj Cyperčan sa predstaví na SO, na ktorom triumfoval pred 13 rokmi) a minulú sobotu ťahal za kratší koniec proti Portugalčanovi Joaovi Sousovi v kvalifikácii podujatia Masters 1000 v Paríži-Bercy.


Vstupenky na toto tenisové podujatie si môžete zakúpiť TU!


"Nebudem hovoriť, koho by som si želal či neželal na 1. kolo v Bratislave. Prihlásilo sa veľa kvalitných hráčov - bývalých alebo terajších členov Top 100. Výsledok žrebu aj tak neovplyvním. Len zopakujem, že som pripravený zabojovať," povedal Gombos, ktorý figuruje na 110. priečke v singlovom renkingu, počas tejto sezóny bol aj na 80. mieste. Sprievodne sa bude usilovať o prienik nad čiaru januárových melbournských grandslamových Australian Open, potrebuje sa zlepšiť odhadom aspoň o 7-8 priečok. Vzhľadom na obhajovanú porciu bodov na Slovak Open to vôbec nebude jednoduché: "Realisticky to vidím tak, že na následný challenger do talianskej Brescie by som to išiel skúsiť iba v prípade opätovného celkového triumfu v Bratislave, možno prieniku do finále. Inak by to sotva malo význam."

Cesta Gombosa za vlaňajším titulom v Bratislave:

1. kolo: Jozef Kovalík (SR-8) 6:7 (2), 7:6 (5), 6:4 za 135 minút
2. kolo (osemfinále): Cedrik-Marcel Stebe (Nem.) 7:6 (3), 5:7, 6:4 za 150 minút
Štvrťfinále: Vasek Pospisil (Kan.) 6:4, 6:3 za 90 minút
Semifinále: Sergij Stachovskij (Ukr.) 6:4, 7:6 (4) za 88 minút
Finále: Marius Copil (Rum.) 7:6 (8), 4:6, 6:3 za 130 minút

Predchádzajúce výsledky Gombosa na Slovak Open:

2015 štvrťfinále Jegor Gerasimov (Biel.) 6:7 (2), 7:6 (12), 6:7 (5)
2014 štvrťfinále Farruch Dustov (Uzb.) 7:6 (2), 3:6, 6:7 (4)
2013 1. kolo Lukáš Lacko (SR) 2:6, 4:6
2012 2. kolo (osemfinále) Björn Phau (Nem.) 6:4, 3:6, 2:6
2010 2. kolo kvalifikácie Sergej Betov (Biel.) 6:7 (4), 5:7


Tagy: Norbert Gombos

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter/ATP Challenger Tour

DISKUSIA