VIDEO Nevídaný futbalový debakel: Trenčín rozobral Podbrezovú na osem kúskov!

AS Trenčín ovládol šláger, no zápas poznačil incident medzi fanúšikmi a sbskármiAS Trenčín ovládol šláger, no zápas poznačil incident medzi fanúšikmi a sbskármi Zdroj: TASR

PODBREZOVÁ - Futbalisti AS Trenčín deklasovali domácich hráčov Podbrezovej 8:1 v piatkovom stretnutí 15. kola slovenskej Fortuna ligy. Hostia odštartovali svoju kanonádu už v prvom polčase.

Po úvodnej 45-minútovke Podbrezová zaostávala už o päť gólov - 0:5. Trenčania po zmene strán pridali ďalšie tri zásahy. Dvoma gólmi sa prezentovali Rangelo Janga a Desley Ubbink. "Železiarom" sa napokon podarilo dosiahnuť aspoň čestný úspech zásluhou Bernadinu. Trenčín napravil svoje zaváhanie z minulého kola, keď podľahol Trnave 1:2. Podbrezová prehrala štvrtýkrát po sebe.

Hráči AS Trenčín piatkovým víťazstvom o sedem gólov vyrovnali svoj vlastný rekord z 10. kola, keď 24. septembra zdolali na trávniku v Poprade "domáci" 1. FC Tatran Prešov 7:0. Tieto "sedemgólové" triumfy sú najvyššie na pôde súpera v rámci elitnej slovenskej súťaže v ére samostatnosti. Historicky najvyššie víťazstvo dosiahli futbalisti Interu Bratislava, ktorí 23. apríla 1999 deklasovali doma JAS Bardejov 10:0.

Futbal - Fortuna liga 2017/2018 - 15. kolo - piatok:

FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 1:8 (0:5)
Góly: 81. Bernadina - 6. a 44. Janga, 33. a 48. Ubbink, 22. Kostelný (vlastný), 43. El Mahdioui, 62. Azango, 68. M. Šulek, ŽK: 40. D. Leško - 40. Lawrence, rozhodoval: P. Kráľovič - E. Weiss, Chládek

Zostavy:
Podbrezová: M. Kuciak - Valek, Kostelný (31. Lepieš), Kuc - Baéz (54. Gerát) - Viazanko, Kopičár (46. Sedláček), D. Leško, L. Djordjevič - Bernadina, Jedinák
Trenčín: Šemrinec - Čögley, M. Šulek, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Van Haaren (77. Paur), Ubbink - H. Gong (70. Kvocera), Janga, Azango (85. Zubairu)

Tesný triumf Prešova nad Michalovcami

Hráči 1. FC Tatran Prešov zdolali na trávniku v Poprade vo "východniarskom" súboji MFK Zemplín Michalovce tesne 1:0 v piatkovom stretnutí 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Po bezgólovom prvom polčase sa o jediný gól zápasu postaral v 50. min obranca Tatrana Martin Luberda. Prešov ukončil svoju sedemzápasovú sériu bez zisku bodu a posunul sa pred Podbrezovú na 10. miesto v tabuľke Fortuna ligy.

1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 50. Luberda, ŽK: 80. Kačala - 15. M. Kolesár, 67. Koscelník, 78. Grič, rozhodovali: Očenáš - Tomčík, Jenčura, 210 divákov

Zostavy:
Prešov: A. Slančík - Petko, P. Jacko, Luberda, Miliutin - D. Keresteš, T. Sedlák - Streňo (55. Micherda), P. Katona (60. Kačala), R. Černák (85. T. Múdry) - Wiezik
Michalovce: Bieszczad - M. Kolesár, Kavka, J. Carrillo, Šimčák - Grič - Koscelník, I. Žofčák (46. S. Danko), Turík, Regáli (81. A. Antonov) - Sulley (72. Bragin)

Viac o téme: AS Trenčín MFK Zemplín Michalovce 1. FC Tatran Prešov FK Železiarne Podbrezová