Tenisová legenda sa topí v dlhoch: Problémy nevyriešil ani poker!

Boris Becker
Boris Becker

ROZVADOV – Nie je zlé, keď si občas trochu zahráte a podstúpite mierny hazard. Lenže to, čo predvádza trojnásobný víťaz Wimbledonu a tenisová legenda Boris Becker, sa tak nedá nazvať.

49-ročný Nemec sa ponoril do obrovských dlhov a svoje starosti chcel vyriešiť na pokrovom turnaji, ale snaha vyšla nazmar. Teraz ho ťaží chudoba a bankrot.

Na turnaji v českom Rozvadove sa zúčastnilo mnoho hráčov, medzi ktorými nechýbal ani Boris Becker, bývalý kouč Novaka Djokoviča. Ak pred turnajom dúfal vo víťazstvo alebo aspoň v to, že si z boja odnesie značnú finančnú sumu, tak sa veľmi popálil.

Becker sa neumiestnil na žiadnej pozícii, za ktorú by sa dávala finančná odmena. To znamenalo, že bol horší než 60 hráčov pred ním, tí bojovali o 103 miliónov českých korún. Do Rozvadova prišla pokrová elita, medzi nimi napríklad Daniel Nagreanu, Erik Seidel či Fedor Holz.

Štartovné bolo 111 111 eur, lenže Becker všetky peniaze do posledného centu minul a nič mu nezostalo. Svoje dlhy tak opäť navýšil, momentálne sa odhadujú na viac ako 60 miliónov eur. Do tejto situácie ho dostalo neúspešné podnikanie, ale tiež hazard, v ktorom evidentne nemáva veľa ružových dní.


Tagy: Boris Becker

Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA