Hudáček vyčaroval výhru Čerepovca, Čajkovský sa podieľal na bodoch Jekaterinburgu

Július HudáčekJúlius Hudáček Zdroj: severstalclub.ru

JEKATERINBURG - Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg so slovenským obrancom Michalom Čajkovským v zostave podľahli hráčom Metallurgu Magnitogorsk 2:3 po predĺžení v sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Dvadsaťpäťročný bek odohral 21:06 min a asistoval pri druhom góle svojho tímu. Július Hudáček prispel 26 zákrokmi k víťazstvu Severstaľu Čerepovec na ľade Dinama Minsk 2:1.

Lokomotiv Jaroslavľ podľahol prekvapujúco hladko na vlastnom ľade Dinamu Riga 0:4. Pre lotyšský tím je to iba druhé víťazstvo v riadnom hracom čase na ľade súpera v tejto sezóne. Víťazný gól strelil v 19. min lotyšský obranca Guntis Galviňš. Dvakrát skóroval najlepší strelec Rigy, útočník Miks Indrašis, ktorý dosiahol v aktuálnej sezóne už 10 gólov.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Amur Chabarovsk - Salavat Julajev Ufa 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 35. Litovčenko, 45. Vladislav Ušenin, 60. Potechin - 52. Panin

Červená hviezda Kchun-lun - HK Soči 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Góly: 40. Brulé, 45. DeFazio, 49. Lessio - 2. Wellman, 22. Cvetkov, 30. O´Dell, 55. A. Ivanov

Avtomobilist Jekaterinburg - Metallurg Magnitogorsk 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 9. Česalin, 37. Torčeňuk (ČAJKOVSKÝ) - 22. Šenfeľd, 30. Kokarev, 63. Čibisov

Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Riga 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 35. a 60. Indrašis, 19. Galvinš, 39. Kristo

Neftechimik Nižnekamsk - Traktor Čeľabinsk 4:3 (0:2, 4:1, 0:0)
Góly: 22. a 40. Nestrašil, 25. E. Galimov, 39. Arkalov - 7. Gynge, 9. Rybakov, 31. Jakuceňa

Dinamo Moskva - Spartak Moskva 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 58. Kutejkin - 22. Chochlačov, rozhodujúci sam. nájazd: Truňov

SKA Petrohrad - Torpedo Nižnij Novgorod 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 37. a 42. Vojnov, 7. Koskiranta, 10. N. Gusev, rozhodujúci sam. nájazd: N. Gusev - 2. a 56. Dugin, 31. Sergijenko, 50. Paršin

Dinamo Minsk - Severstaľ Čerepovec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Skille - 15. Jevsejenkov, 52. Monachov
Július Hudáček (Čerepovec) odchytal celý zápas a mal 26 úspešných zákrokov

Viac o téme: Avtomobilist Jekaterinburg Dinamo Minsk Metallurg Magnitogorsk Serverstaľ Čerepovec