Ako doma, tak aj vonku: Omsk sa nemaznal a Slovanu uštedril vysokú porážku

Marek Mazanec z HC Slovan Bratislava Marek Mazanec z HC Slovan Bratislava Zdroj: SITA

OMSK - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v treťom stretnutí v rámci štvorzápasového výjazdu v KHL na súperových klziskách na ľade Avangardu Omsk 1:5.

V tabuľke Západnej konferencie patrí "belasým" stále predposledná 12. priečka so ziskom 28 bodov, na ôsme Dinamo Moskva strácajú 14 bodov. Slovan zakončí trip v utorok 7. novembra o 13.30 h na ľade Sibiru Novosibirsk.

Avangard Omsk - Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 19. Medvedev (Everberg, Stas), 34. Fisenko (Medvedev, Kugryšev), 46. Minejev (Michejev, Kugryšev), 47. Semionov (Lisov, Petersson), 57. Medvedev (Menšikov, Kugryšev) - 27. Buchtele (Boychuk). Rozhodovali: Hofman, Sergejev – Šišlo, Ivanov, vylúčení: 2:2 na 2 min., navyše Després (Slovan) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8270 divákov.

Zostavy:
Avangard Omsk: Šilin – Čudinov, Ahnelov, Martynov, Minejev, Medvedev, Menšikov, Lisov, Berezin – Petersson, Semionov, Purcell – Michejev, Fisenko, Kugryšev – Everberg, Stas, Kovaľov – Žukenov, Chochriakov, Fajzullin.
Slovan Bratislava: Mazanec – Ebert, Sersen, Després, Meszároš, Voráček, Švarný, Barker - Genoway, Boychuk, Buchtele – Řepík, Viedenský, Kašpar – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Hlinka, Sádecký, Hrnka.

Slovan sa favorita nezľakol a vstúpil do zápasu veľmi aktívne. V prvej dvadsaťminútovke súpera prestrieľal, čomu napomohla aj dlhá štvorminútová presilovka. Ešte pred ňou mohol otvoriť skóre Després, ale vo výbornej pozícii namieril iba do brankára. Rovnako dopadol neskôr aj Ebert. Slovan viedol päť minút pred koncom na strely 8:4, v závere sa však domáci dotiahli.

Omsk mal možnosť presilovky, počas ponechanej výhody zmaril Mazanec výborným zákrokom tutovku Purcella. Zverenci Eduarda Zankovca sa napokon museli brániť v oslabení až do konca, pretože v 17. minúte do konca zápasu vylúčili Desprésa. Omsk túto výhodu využil o 80 sekúnd, keď sa presadil Medvedev.

Na začiatku druhej tretiny pokračovala presilovka domácich, ktorí mali niekoľko streleckých pokusov, ale Mazanec všetky pokryl. V 27. minúte vyšiel Slovanu rýchly protiútok a po Boychukovej prihrávke vyrovnal rýchlym blafákom Buchtele. Domácim mohol vzápätí vrátiť vedenie Ahnelöv, Mazanec ho však vychytal a neskôr po prečíslení Omska výborne zasiahol Švarný.

Hráči Avangardu boli v druhom dejstve aktívnejší, ale aj Slovan mal niekoľko dobrých možností. Napokon však favorit korunoval prevahu v 35. minúte, keď za Mazanca doklepol puk Fisenkov. V závere tretiny ešte zachránila hostí žrď Mazancovej bránky.

V treťom dejstve pokračovalo ofenzívne predstavenie domácich, ich tlak narastal. O svojom víťazstve rozhodli dvomi gólmi v priebehu minúty a 24 sekúnd. Mazanca najskôr prekonal Minejev a po ňom Semionov. Vyššej prehre "belasých" zabránil niekoľkými výbornými zákrokmi Mazanec, hoci niekoľko dobrých možností na zníženie mali aj jeho spoluhráči. Konečné skóre napokon uzavrel tri minúty pred koncom Medvedev.

KHL - sumár:
Barys Astana - CSKA Moskva 5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
Góly: 24., 30. a 59. Vey, 22. Žajlauov, 37. St. Pierre - 5. Petrov, 41. Popov, 42. Pašnin

Jugra Chanty-Mansijsk - Jokerit Helsinki 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Góly: 4. O'Neill, 6. Tolvanen, 6. Marjamäki

Viac o téme: Avangard Omsk HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: športky, TASR