VIDEO Dramatický súboj Evertonu s Watfordom, Citizens v šlágri pokorili Arsenal

Leighton Baines a jeho gólové oslavyLeighton Baines a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Everton zdolal na domácom ihrisku Watford 3:2, keď v 92. minúte rozhodol z jedenástky Leighton Baines. Hostia dostali možnosť vyrovnať takisto z pokutového kopu, ale Tom Cleverley penaltu v jedenástej minúte nadstaveného času nepremenil.

V úvodnom nedeľňajšom zápase zvíťazil Tottenham nad Crystal Palace 1:0. Víťazný gól stretnutia strelil v 64. minúte domáci Son Heung-Min a "kohúti" tak zostali na 3. mieste v ligovej tabuľke.

Hráči vedúceho Manchestru City vyhrali doma nad Arsenalom Londýn 3:1. Pre domácich to je deviate ligové víťazstvo v rade, strelecky sa presadili Kevin de Bruyne, Sergio Agüero a Gabriel Jesus. V drese Arsenalu skóroval Alexandre Lacazette. Citizens si ziskom ďalších troch bodov upevnili líderskú pozíciu v ligovej tabuľke, "kanonieri" klesli na priebežné 6. miesto.

Manchester City - Arsenal Londýn 3:1 (1:0)
Góly: 19. De Bruyne, 50. Agüero, 74. Gabriel Jesus - 65. Lacazette

Tottenham Hotspur - Crystal Palace 1:0 (0:0)
Gól: 64. Son Heung-Min

FC Everton - FC Watford 3:2 (0:0)
Góly: 67. Niasse, 74. Calvert-Lewin, 90+2. Baines (z 11 m) - 46. Richarlison, 64. Kabasele

Viac o téme: Tottenham Hotspur Crystal Palace