VIDEO Žilina nečakane schytala debakel od poslednej Senice, Liptáci ukončili famóznu šnúru Trnavy

Marvin Egho a Ján Maslo v súboji o loptuMarvin Egho a Ján Maslo v súboji o loptu Zdroj: SITA

TRNAVA - Lepšie začali hostia z Ružomberka, keď už v 4. minúte po úniku Daniela opečiatkoval brvno Kostadinov a odrazenú loptu poslal Haskič do trnavskej brány. Domáci mali príležitosť v 10. minúte, ale center Slobodu nenašiel v šestnástke adresáta.

V 18. minúte bolo vyrovnané, keď po centri Kadleca poslal loptu hlavou k pravej žrdi Vlasko. O tri minúty mohla Trnava už vyhrávať, keď po ľavej strane unikol Čanturišvili a zakončujúci Egho spálil tutovku, keď loptu poslal priamo do brankára Macíka. Krátko pred uplynutím polhodiny Vlasko krížnou strelou netrafil bránu. V 36. minúte po centri Čonku hlavičkoval nad bránu Čanturišvili a ten istý hráč v poslednej minúte prvého polčasu poslal loptu z priameho kopu vysoko nad ružomberskú bránu.

Peter Maslo z Ružomberka, Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

Druhý polčas začal únikom Vlaska, ktorý sa dostal s loptou do šestnástky, no obrana hostí mu zabránila zakončiť. O minútu nato strela Čanturišviliho neprekvapila pozorného Macíka. Hostia v ďalšom priebehu mali výhodu dvoch rohových kopov, ale brankára Vantrubu neohrozili. V 66. minúte tečovanú strelu Jirku kryl ružomberský brankár. O 5 minút neskôr sa uvoľnil Egho a jeho bombu vyrazil Macík. V 76. minúte strelu Yilmaza spoza šestnástky kryl Macík na dvakrát. Domácim sa napriek enormnej snahe nepodarilo streliť vytúžený druhý gól, a keď v nadstavenom čase po hlavičke Yilmaza skončila lopta na ružomberskej žrdi, zrodila sa v Trnave remíza 1:1. Domáci Spartak tak ukončil víťaznú šnúru ôsmich ligových zápasov za sebou.

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:1 (1:1)
Góly: 18. Vlasko - 4. Haskič. Rozhodovali: Glova – Vorel, Hrmo, ŽK: Sloboda - Kostadinov, Macík, 4251 divákov.

Trnava: Vantruba - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka - Sloboda (73. Greššák), Pehlivan - Jirka (78. Brigant), Vlasko (59. Yilmaz), Čanturišvili - Egho

Ružomberok: Macík - Pikk (90.+ Menich), Jonec, J. Maslo, P. Maslo – Qose, Kružliak - Daniel, Kostadinov (86. Sapara), Gál-Andrezly (82. Kupec) – Haskič

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Gratulujem súperovi k zisku bodu. Hostia bránili dobre a hoci my sme mali iniciatívu, nemôžeme vždy čakať na výhru, tak ako tomu bolo proti Nitre. Ďalej budeme pokračovať v našej práci a pripravovať sa na nasledujúce dva ťažké zápasy na Slovane a so Žilinou."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Napriek tomu, že sme vedeli, že ideme na pôdu lídra, chceli sme natiahnuť našu sériu bez prehry, čo sa nám podarilo. Dali sme hneď v úvode gól, ktorý nám na zisk bodu stačil, odchádzame z Trnavy spokojní."

Majstrovská Žilina s nečakaným výpraskom v Senici

Na Záhorí nastúpili favorizovaní Žilinčania s jasným úmyslom vyhrať. V Senici však fúkal silný vietor, čo trocha sťažovalo kombinačnú hru. Žilinčania mali loptu na svojich kopačkách, Seničania vyrážali do rýchlych protiútokov. Prvý strelecký pokus mal hosťujúci Mráz v 9. minúte, Plach končekmi prstov loptu vyrazil. Vôbec prvýkrát v tejto sezóne sa Seničania dostali do vedenia v 24. minúte, keď Vaščák využil hrubú chybu Králika pri zlej malej domov a strelou zo 16-ky obstrelil brankára Volešáka. Seničania sa osmelili a o dve minúty nepríjemne tvrdo strieľal Krč, Hancko vykopával z bránkovej čiary. V 30. minúte išli Záhoráci do dvojgólového vedenia. Obranca Medvedev preniesol loptu z vlastnej polovice až pred 16-ku, jeho tvrdú strelu brankár Volešák len vyrazil a dobiehajúci Šefčík ju poslal do siete. V 39. minúte dostal hostí do zápasu rozhodca Ziemba, ktorý odpískal prísnu penaltu, z ktorej Káčer znížil na 1:2.

V druhom polčase sa hral výborný a dramatický zápas. Najmä zásluhou nadšene bojujúcich Záhorákov. Hneď v 47. minúte vnikol do pokutového územia hostí Krč, po jeho prudkom centri pred bránku odkopával loptu jeden zo žilinských obrancov, trafil Medvedeva a lopta skončila v sieti. O tri minúty Krč delovkou spoza 16-ky vyľakal brankára Volešáka, ten loptu vyrazil. Žilinčania sa snažili dostať do zápasu, v dobrej pozícii nedosiahol v 57. minúte na loptu pred bránou Mráz, ten istý hráč o 10 minút neskôr zakončoval hlavou, brankár Plach loptu vyrazil na roh. Seničania boli aj naďalej nebezpeční v útoku, v 76. minúte po rýchlom protiútoku a Krčovom vysunutí zakončoval spoza pokutového územia Duga, Volešák jeho strelu vyrazil a obrana si poradila aj s následnou dorážkou Riga. V 80. minúte nebezpečne pálil zo 16-ky Rigo, lopta letela tesne vedľa. Seničania mali šťastie v 82. minúte, keď po dlhom nákope Cociuca od polovice ihriska lopta spadla až pred brankára Placha, ten na bránkovej čiare loptu vyrazil a z následnej trmy-vrmy Žilinčania nič nevyťažili. Záhoráci, ktorí podali v tomto stretnutí azda najlepší výkon v tejto sezóne strelil aj štvrtý gól, keď opäť využili obrovskú chybu žilinskej obrany. Tentoraz zlú malú domov poslal Mazáň a striedajúci Kováč sa lopty zmocnil obišiel aj brankára Volešáka a lopti poslal do odkrytej siete. Seničania sa až v 15. kole radovali z víťazstva, podľa priebehu hry zaslúžene.

FK Senica - MŠK Žilina 4:1 (2:1)
Góly: 24. Vaščák, 30. Šefčík, 47. Medvedev, 90.+ Kováč - 39. Káčer (z 11 m). Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Galo, ŽK: Medvedev, Ranko (obaja Senica), 495 divákov

Senica: Plach – Medvedev, Otrísal, Lupták, Podhorin – Ranko, Krč (90. Sarpei) - Šefčík (79. Richtárech), M. Rigo, Duga (82. Kováč) – Vaščák

Žilina: Volešák – Chvátal (46. Otubanjo), Hancko, Králik, Mazáň – Diaz - Špalek, Káčer (73. Lačný), Škvarka, Jánošík (60. Cociuc) – Mráz

Ladislav Hudec, tréner Senice: "V prvom rade musím zagratulovať chlapcom za fantastický výkon, čo sa týka emócií, čo sa týka nasadenia. My sme vedeli, akým hrá Žilina štýlom, niečo sme už ukázali s Ružomberkom, kde sme síce prehrali 0:3, ale výsledok nezodpovedal priebehu. Konečne sme dali my prvý gól. Stále to bolo o súboji jeden na jedného. To sme zvládli a ostatné už potom bolo ľahšie."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Prehrali sme po veľkých chybách. Húževnatí domáci hráči ich dokázali využiť k jasnému víťazstvu. Bola to zaslúžená prehra po zlom výkone celého mužstva."

ViOn si v derby podelil body s Nitrou

Regionálne derby začali lepšie domáci. Po rozohrávke zo stredového kruhu prišla učebnicová akcia po osi Ewerton-Chren-Sládek a ViOn už po 17 sekundách išiel do vedenia. V 17. minúte Urgela spätnou prihrávkou vyzval Karlíka, s jeho strelou si však Hroššo poradil. V 25. minúte Dobrotka v pokutovom území sotil Balaja a ten z nariadenej jedenástky bezpečne vyrovnal. Skóre sa opäť menilo už o 3 minúty, keď Balaj vysunul Kóňu a ten s prehľadom zoči-voči Kováčovi poslal hostí do vedenia. V 34. minúte mal vyrovnanie na kopačke Urgela, ale sám pred Hroššom namieril iba do neho. V 39. minúte sa v super šanci ocitol Balaj, z dvoch krokov však loptu napálil len do brvna. Prekrásny futbalový moment priniesla 43. minúta. To Záhumenský nechytateľnou bombou z 25 m vymietol pavučiny v šibenici Hroššovej brány.

Po zmene strán diváci v silnom vetre veľa futbalovej krásy nevideli. Na hracej ploche sa rozpútal neľútostný boj o víťazný gól. V 72. minúte Karlíkovu strelu z priameho voľného kopu Hroššo kryl, na opačnej strane z dobrej pozície Fábry pálil nad. V 82. minúte pred zakončujúcim Charizopulosom zachraňoval Kováč. V 83. minúte po ruke v pokutovom území hostí zostala píšťalka rozhodcu nemá. V 85. minúte sa domáci dočkali, ale gól Záhumenského pre tesný ofsajd neplatil. V hektickom závere sa na skóre už nič nezmenilo, a tak sa regionálne derby skončilo zmierlivou remízou.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Nitra 2:2 (2:2)
Góly: 1. Sládek, 43. Záhumenský - 25. Balaj (z 11 m), 28. Kóňa. Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Bobko, ŽK: Dobrotka - Kuník, Kotrík, Vencl, 2246 divákov.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč – Záhumenský, Horník (46. Bariš), Dobrotka, Chren – Ewerton, Mateus, Karlík, Gešnábel (90. Szymonowicz) - Sládek (74. Cleber), Urgela

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Vencl, Chovanec - Kotrík (60. Fábry), Kóňa, Machovec - Ivančík (77. Charizopulos), Balaj, Steinhübel (60. Ngeyitala)

Viac o téme: FK Senica FC Spartak Trnava MŠK Žilina MFK Ružomberok