Tréner Ramsay musel ohlásiť zmenu: Plány mu skomplikovalo zranenie Tybora

Craig Ramsay
Craig Ramsay

BRATISLAVA - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay musel pred utorkovým zrazom na blížiaci sa Nemecký pohár v Augsburgu (10 - 12. novembra) urobiť jednu zmenu v nominácii. Skúsený kanadský kouč nemôže rátať so službami zraneného útočníka Vítkovíc Radoslava Tybora, v tíme ho nahradil Marek Hovorka z HC Košice. V utorok popoludní by sa v Bratislave malo hlásiť dovedna trio brankárov, osem obrancov a štrnásti útočníci.

"Vždy, keď budeme hrať zápas, bude naším cieľom zvíťaziť a dať zo seba to najlepšie. Chceme však, samozrejme, vyskúšať aj nových, mladých hráčov. Máme v kádri chlapcov zo slovenskej i českej ligy a aj z KHL. Chceme, aby všetci hrali, aby sme pokračovali v zavádzaní nového systému hry a, ako stále hovorím, chceme hrať tvrdo, rýchlo, držať puk na hokejkách a pekne súperom sťažiť hru," povedal Craig Ramsay pri zverejnení pôvodnej nominácie v závere októbra.

Najskúsenejšími hráčmi v slovenskom tíme budú obranca Ivan Baranka s 82 štartmi v národnom tíme a útočník Marcel Haščák, ktorý si reprezentačný dres obliekol 72-krát. Premiéru v seniorskej reprezentácii môžu absolvovať útočníci Juraj Bezúch, Marek Hecl, Boris Sádecký, Michal Krištof, Patrik Lamper a brankár Patrik Rybár.

Slováci sa v Augsburgu najskôr stretnú v piatok 10. novembra o 16.00 h s výberom USA, o deň neskôr v rovnakom čase nastúpia proti domácemu Nemecku a v nedeľu 12. novembra od 13.15 h si zmerajú sily s ruským olympijským tímom.

Informuje o tom oficiálny web SZĽH.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na medzinárodný turnaj o Nemecký pohár 2017 v Augsburgu:
Brankári: Ján Laco (Piráti Chomutov/ČR), Marek Čiliak (HC Kometa Brno/ČR), Patrik Rybár (HK Hradec Králové/ČR)
Obrancovia: Ladislav Romančík (HK Dukla Trenčín), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň/ČR), Martin Gernát, Juraj Mikuš (obaja HC Sparta Praha/ČR), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg/KHL), Marek Ďaloga (Červená hviezda Kchun-lun/KHL), Ivan Baranka (HC Vítkovice Ridera/ČR), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR)
Útočníci: Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR), Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Lukáš Cingel (HK Hradec Králové/ČR), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec/ČR), Peter Ölvecký, Juraj Bezúch (obaja HK Dukla Trenčín), Miloš Bubela, Patrik Lamper (obaja HC '05 iClinic Banská Bystrica), Michal Krištof, Matej Paulovič (obaja HK Nitra), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Boris Sádecký, Marek Hecl (obaja HC Slovan Bratislava/KHL), Marek Hovorka (HC Košice)
Realizačný tím: Miroslav Šatan (generálny manažér), Craig Ramsay (hlavný tréner), Vladimír Országh, Michal Handzuš (asistenti trénera), Ján Lašák (tréner brankárov), Róbert Bereš (kondičný tréner), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Peter Csörgö (lekár), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Rastislav Ladecký, Juraj Stopka (výstrojoví manažéri)

Program slovenskej hokejovej reprezentácie na Nemeckom pohári 2017 v Augsburgu (10. - 12. novembra): 
piatok 10. novembra: USA - Slovensko (16.00)
sobota 11. novembra: Nemecko - Slovensko (16.00)
nedeľa 12. novembra: olympijský tím Ruska - Slovensko (13.15)


Tagy: Slovensko Marek Hovorka Craig Ramsay

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Erika Ďurčová

DISKUSIA