Cyklistický svet zasiahla obrovská tragédia: Mladý talent (†20) zomrel počas spánku!

Bjarne Vanacker
Bjarne Vanacker

TORHOUT - Svetom cyklistiky dnes otriasla tragická správa. Iba 20-ročný nádejný belgický talent Bjarne Vanacker zomrel v noci z nedele na pondelok.

Talentovaný mladík bol nájdený v pondelok ráno vo svojej posteli. Smrť mladučkého jazdca amatérskeho tímu EFC-L & R-Vulsteke (vývojový tím pre Trek-Segafredo), ktorý mal pred sebou ešte veľkú budúcnosť, hlboko zasiahla cyklistický svet.  

"Je to strašné," uviedol generálny riaditeľ tímu Michel Pollentier. "Bjarne Vanacker bol v našom tíme druhú sezónu, bol veľmi talentovaný. Bol na 100 percent predurčený k tomu, aby sa stal profesionálnym športovcom. Zistilo sa, že zomrel počas spánku."

Príčina smrti ešte nie je známa. Pollentier dodal, že mnohé lekárske vyšetrenia pravidelne vykonávané každý rok nepreukázali u mladíka problémy so srdcom: "Nikdy sme nevedeli, že s jeho srdcom sú nejaké problémy. Každý rok sa naši jazdci prehliadajú a nikdy sa nič neobjavilo."

Pollentier uznal veľký vplyv, ktorý má Vanackerova smrť na celý tím a uviedol, že bude ponúknutá pomoc jeho tímovým kolegom: "Smrť Bjarna prichádza veľmi náhle. Dnes večer budeme diskutovať o tom, čo môžeme urobiť, aby sme pomohli jeho kolegom po takejto ťažkej strate."

Napriek tomu, že v máji oslávil iba 20 rokov, bol Vanacker všestranným športovcom a dosiahol veľa pôsobivých výsledkov v kategórii do 23 rokov. Medzi jeho najlepšie výsledky patrilo 10. miesto v U23 Paríž-Roubaix na jar a 15. priečka na Piccolo Giro di Lombardia na konci roka. Jeho posledné víťazstvo dosiahol v júni v belgickom Nieuwpoorte, kde viedol domáci 1-2-3-4 pre tím EFC-L & R-Vulsteke.

Sľubné výsledky dosiahol aj v celkovej klasifikácii dvoch prestížnych fázových pretekov U23: Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc a Triptyque des Monts et Chateaux. Vanackerov posledný pretek bol 23. ročník Paris-Tours, kde skončil na 44. mieste.


Tagy: Bjarne Vanacker

Zdroj:
športky
Foto:
bjarnevanacker.efc-lr-vulsteke.be; Video: Youtube

DISKUSIA